Najnowsze

Zwrot w pogodzie już za chwilę: nawet 34 stopnie C

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe pięć dni (TVN24)
Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe pięć dni (TVN24)

Obecna pogoda utrzyma się do czwartku włącznie. Będzie chłodno z przelotnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Jednak już w piątek pogoda wykona zwrot. Gwałtownie się ociepli, co będzie skutkowało wyładowaniami atmosferycznymi, miejscami z opadami gradu.

Środa, 27 czerwca

Pogodnie będzie tylko na Podkarpaciu. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach w centrum do 50 km/h, a na północy do 65 km/h.

Czwartek, 28 czerwca

Na południu i wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a w Małopolsce burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Termometry w ciągu dnia wskażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

Wciąż będzie wiać słabo i umiarkowanie z zachodu , w porywach burzowych do 90 km/h.

Piątek, 29 czerwca

W dzielnicach zachodnich i południowych pojawią się przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Na północy, wschodzie i w centrum kraju będzie pogodnie. Powietrze nagrzeje się do maksymalnej wartości 23 st. C na Suwalszczyźnie i aż 29 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr osłabnie i zmieni kierunek na południowy. Będzie porywisty jedynie podczas burz, kiedy to powieje z maksymalną prędkością 90 km/h.

Sobota, 30 czerwca

Wiatr, od piątku wiejący z południa, przyniesie ciepłe zwrotnikowe powietrze. Ciepło, a wręcz upalnie będzie w całym kraju. Słupki rtęci wskażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku.

Ze względu na wysoką wartość temperatury pojawią się burze, lokalnie z gradem, ale tylko na zachodzie i północy kraju. W porywach burzowych wiatr osiągnie prędkość 90 km/h, poza tym będzie słaby i umiarkowany.

Niedziela, 1 lipca

Pierwszy dzień lipca zapowiada się upalnie. Aż 34 st. C zanotują termometry na Dolnym Śląsku, gdzie będzie najcieplej, i 27 st. C w Suwałkach, gdzie dzień zapowiada się najchłodniej.

Przz cały dzień na sporą dawkę słońca mogą liczyć mieszkańcy północnego wschodu, a na pozostałym obszarze kraju pojawią się opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i wiatrem dochodzącym do 90 km/h.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości