Najnowsze

Żubr Wiktor skusił się na sianokiszonkę i wpadł... w fotopułapkę

Najnowsze

Dlaczego tak trudno zaobserwować żubra?

Fotopułapki pozwalają nam obserwować zwierzęta i ich zwyczaje w naturalnym środowisku. Takie możliwości daje także kamera leśna umieszczona przy karmowisku w Nadleśnictwie Augustów. Na polanę tłumnie przybyły zwierzęta.

Urządzenie zamontowane w Nadleśnictwie Augustów (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku) rejestruje zwierzęta przychodzące do wyłożonej tam sianokiszonki, czyli paszy składającej się z podsuszonych roślin.

Zachęcone sianokiszonką

Na sianokiszonkę skusił się m.in. żubr. Te potężne i dostojne zwierzęta trudno zaobserwować, ponieważ zazwyczaj są dość skryte. Jednak na terenie Puszczy Augustowskiej od paru lat mieszkają dwa samce, które same przywędrowały w to miejsce. Każdy z osobników ma już nawet nadane imię. Świeża sianokiszonka przyciągnęła w okolice fotopułapki Wiktora, który upodobał sobie lasy Nadleśnictwa Augustów. Drugi samiec - Feliks - woli przemierzać tereny sąsiedniego Nadleśnictwa Płaska.

Kamera leśna uchwyciła jednak nie tylko jednego z żubrów, ale także sarny i jelenie, które również przybyły do wyłożonej w lesie paszy.

Zwierzęta w Nadleśnictwie Augustów

Autor: zupi/map / Źródło: Lasy Państwowe

Pozostałe wiadomości