Najnowsze

Zorza polarna na zdjęciach Reportera 24

Najnowsze

Karol Wójcicki o zorzy polarnej
tvn24Karol Wójcicki o zorzy polarnej

Pełna kolorów, zachwycająca i widowiskowa - tak pokrótce można określić zorzę polarną, którą na swoich zdjęciach uchwycił we wtorkowy wieczór nad Węgorzewem (woj. warmińsko-mazurskie) Reporter 24 gajos007. A czy Wy również widzieliście spektakl na niebie? Czekamy na zdjęcia i filmy!

Na zdjęciach, które nadesłał nam Reporter 24, widzimy zorzę polarną mieniącą się niesamowitymi barwami na niebie.

Zorza polarna zafundowała niezwykły spektakl

- Znalazłem informację na temat pojawienia się zorzy polarnej w północnej Polsce. Wyszedłem zrobić kilka zdjęć, więc z przyjemnością dzielę się tym, co udało mi się "ustrzelić" - zrelacjonował z zadowoleniem.

Zorza polarna powstaje w wyniku rozbłysków słonecznych, podczas których duże ilości naładowanych cząstek są wyrzucane ze Słońca i mkną przez Układ Słoneczny, czasem wpadając na naszą planetę.

Zobaczysz przy czystym niebie

- Zorze polarną można zobaczyć dziś w północnej części Polski. Zdarza się, że silną zorzę można zobaczyć nie tylko na północy, ale i w centrum oraz na południu kraju oraz na południe od Polski - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Jak dodaje, zorzę można zobaczyć przy dobrej pogodzie, gdy nieba nie przykrywają chmury.

- Tak jest obecnie w Polsce, oprócz zachodnich regionów. Na Mazurach, Warmii, Żuławach, wschodnim Wybrzeżu jest obecnie bezchmurne niebo lub z niewielkim zachmurzeniem, dzięki pogodnemu wyżowi znad Skandynawii - dodaje Arleta Unton-Pyziołek.

A czy Wy widzieliście kolorowy spektakl rozgrywający się nad Waszymi głowami? Czekamy na zdjęcia i filmy, które możecie przysyłać na Kontakt 24!

Autor: sc, Arleta Unton-Pyziołek/aw / Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości