Najnowsze

Zmarzłeś? Te produkty szybko Cię rozgrzeją

Najnowsze

"Aktywny ranking"

Zima zbliża się wielkimi krokami. W "Aktywnym rankingu" prezentujemy pięć rozgrzegwających produktów, które poprawią krążenie krwi i podniosą libido.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

5. Kardamon

Z kawą kardamon tworzy doskonały duet. Ta aromatyczna przyprawa niweluje szkodliwe działanie z napoju z kofeiną. Zgodnie z medycyną chińską oba te produktu pobudzają i rozgrzewają. Dodatkowo kardamon pobudza przemianę materii. Ma właściwości septyczne i odświeża oddech.

4. Papryczka chilli

Jedzenie chilli działa na nasz organizm podobnie jak bieganie. Nie dość, że rozgrzewa nasze ciało, to jeszcze wyzwala endorfiny. Swoje wartości zawdzięcza dzięki zawartości kapsaicyny, która jest trucizną. Jednak ilość jej jest tak znikoma, że nie wpływa negatywnie na organizm człowieka.

3. Zupa krem

By zupa krem miała właściwości rozgrzewające, prócz chilli powinna zawierać warzywa: dynię, pora i cebulę. To dzięki nim po spożyciu krew zacznie szybciej krążyć. Warto również dodać marchewkę czy buraki, czy pietruszkę i mogą stanowić bazę niezwykle zdrowej diety.

2. Owsianka z bakaliami

Przed wyjściem na mróz warto zjeść owsiankę. Płatki owsiane z dodatkiem suszonych owoców i orzechów to idealne zimowe śniadanie. Jest ciepłe, gęste i na długo pozostaje w żołądku. Zawiera wiele pożytecznych dla zdrowia składników: żelazo, miedź, kwas foliowy, magnez, witaminy B5 i B6.

1. Rosół

Domowy rosół to cudowny wynalazek. Błyskawicznie rozgrzewa. Zaspokaja apetyt i uzupełnia braki składników odżywczych, a nawet leczy. Aminokwasy i substancje biologiczne zawarte w wywarze mięsnym działają wzmacniająco i służą osobom przeziębionym. Najlepszy jest rosół wołowy lub drobiowy z dodatkiem wołowiny.

Autor: PW/rp / Źródło: TVN Meteo Active