Najnowsze

Złota rybka w Oak Grove Lake. Ważyła ponad cztery kilogramy

Najnowsze

[object Object]
Ryba z oceanicznych głębin wyrzucona na brzeg plaży w KaliforniiFacebook/Crystal Cove State Park
wideo 2/18

W Karolinie Południowej wyłowiono ważącego ponad cztery kilogramy karasia chińskiego, potocznie nazywanego złotą rybką.

Olbrzymią rybę wyłowiono 16 listopada z Oak Grove Lake, jeziora położonego na wschód od miasta Greenville w Karolinie Południowej. Biolog, który prowadził tam badania stanu jeziora i ichtiofauny - Scott Robinson, złowił rybę przy pomocy elektrycznych narzędzi połowowych. Taką metodę nazywa się elektropołowem.

Ważyła ponad cztery kilogramy

Zdjęcie ważącego ponad cztery kilogramy karasia chińskiego (łac. Carassius auratus) pojawiło się w mediach społecznościowych dopiero 7 grudnia. Opublikowało je centrum rekreacyjne Greenville Rec. "Czy komuś zaginęła złota rybka? Ta ważąca cztery kilogramy została znaleziona w jeziorze Oak Grove podczas badań" - napisali pod zdjęciem.

Zdaniem dyrektora parku w Greenville, znaleziony w połowie listopada karaś chiński jest jedynym przedstawicielem tego gatunku. Podczas niedawno przeprowadzonej inwentaryzacji nie znaleziono żadnego takiego osobnika.

- Złota rybka, która nie otrzymała żadnego imienia, jest zdrowa i szczęśliwa, została wpuszczona z powrotem do Oak Grove Lake - powiedział w rozmowie ze stacją abc7chicago Ty Houck, dyrektor parku.

Autor: anw / Źródło: abc7chicago.com, enex

Pozostałe wiadomości