Najnowsze

Zła pogoda dla żeglarzy: słaby wiatr i deszcz

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy 21.06
Prognoza dla żeglarzy 21.06

Wtorek to doskonały dzień dla początkujących żeglarzy. Umiarkowane wiatry wiejące nad większością wód w kraju pozwolą oswoić się im z obecnością na pokładzie. Szukające wrażeń wilki morskie nie znajdą ich na polskich wodach.

Wiatry wiejące we wtorek nie będą specjalnie silne, ale żeglarzom da się za to we znaki deszcz.

Maksymalnie 6 st. w skali Beauforta

Na wodach północno-zachodnich wiatry będą wiać z siłą około 4 st. w skali Beauforta. Temperatura utrzyma się na poziomie 18-20 st. C. Nie będzie mowy o palącym słońcu. Od jeziora Miedwie po Kołobrzeg obejdzie się bez opadów. Deszcz spadnie tylko w Ustce.

Żeglujący po wodach północnego wschodu, czyli od Łeby po Krynicę Morską powinni liczyć się z intensywnymi opadami deszczu, chłodem (maksymalna temperaturę odnotujemy w Sopocie - będzie to 19 st.), a także wiatrów od umiarkowanych po silne, sięgające 6 st. w skali Beauforta.

Nad jeziorami Polski północno-wschodniej i wschodniej również pojawią się deszczowe chmury. Siła wiatru będzie się wahać od 3 do 5 st. w skali Beauforta. Najchłodniej będzie nad jeziorem Tałty. Tam temperatura wyniesie tylko 17 st. C. Najcieplej będzie nad jeziorem Zegrzyński, gdzie termometry wskażą 22 st.

Na Bałtyku spokojnie

Wiatr nie będzie "dął w żagle" we wschodniej części Bałtyku. Tam jego siła wyniesie tylko 1-3 st. w skali Beauforta. Na Bałtyku zachodnim i środkowym odnotujemy za to do 5 st. Temperatury nie przekroczą 20 st. C.

W Grecji i Chorwacji niemalże bezwietrznie

Pływanie po wodach Grecji i Chorwacji może okazać się wyjątkowo przyjemne dla tych z nas, którym nie są potrzebne ekstremalne doznania. Wiatry osiągną maksymalnie do 3 st. w skali Beauforta, choć nad Cykladami mogą już wiać z siłą 5 st. Prawdziwie letnie temperatury (30-33 st. C) będą sprzyjały błogiemu lenistwu na pokładach łódek.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości