Najnowsze

"Zimy ciąg dalszy". Wasze śnieżne relacje

Najnowsze

[object Object]
W środę spadł śniegKontakt 24
wideo 2/4

Mieszkańcy wielu regionów Polski cieszą się śniegiem. Na środę synoptycy prognozują kolejne opady. Na Kontakt 24 wysyłacie swoje śnieżne relacje.

ZDJĘCIA I FILMY CIEKAWYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH WYSYŁAJCIE NA KONTAKT 24

Środowy poranek przywitał mieszkańców południowej Polski śniegiem. Nie było go dużo, ale w połączeniu z wtorkowymi opadami stworzył bajkowy krajobraz.

"Zimy ciąg dalszy. Poranny spacer z pieskiem i tyle piękności dookoła. Malowniczy krajobraz wygląda, jak wycięty z obrazka. W takich warunkach czuje się już klimat świąt" - napisała Reporterka 24 Patrycja.

Śnieg się nie rozpuści

Jak poinformował Artur Chrzanowski, synoptyk tvnmeteo.pl, w środę po południu także mogą wystąpić opady śniegu. Spodziewać się ich mogą mieszkańcy Polski południowej, od Katowic po Rzeszów. Opady nie będą intensywne, ale temperatura bliska zeru stopni Celsjusza sprawi, że śnieg nie będzie się rozpuszczał i zostanie z nami dłużej. Ponadto może wystąpić zagrożenie lodowicą - zamarznięte kałuże przysypie śnieg, a to sprawi, że może być niebezpiecznie.

Obowiązuje prognoza zagrożeń wydana przez IMGW.

Gdzieniegdzie mogą wystąpić mgły, ograniczające widzialność od 1 do 1,5 kilometra. Należy ich się spodziewać w ośrodkach miejskich oraz przy zbiornikach wodnych.

Utrudnienia na drogach

Jak podała w komunikacie z godziny 7 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 70 pojazdów do zimowego utrzymania. Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województwa dolnośląskiego. Ze śniegiem bądź śniegiem z deszczem zmagają się kierowcy z województwa dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Utrudnienia w postaci opadów mżawki lub deszczu występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i śląskiego.

Na Kontakt 24 wysyłacie nam swoje śnieżne relacje:

Autor: dd/aw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości