Najnowsze

Zimny i słoneczny początek lutego. W drugim tygodniu mróz złagodnieje

Najnowsze

Prognoza TVN Meteo na 16 dni

Najbliższy tydzień to dominacja zimnych mas powietrza ze wschodu. Będzie słonecznie i nadal bardzo mroźno. W drugim tygodniu lutego możemy spodziewać się lekkiej zmiany. Na kilka dni mróz zelżeje, ale potem znowu czekają nas arktyczne chłody.

Na początku lutego pogodę nadal będzie kształtował wyż znad Rosji. Będzie tak jak przez ostatnie dni - słonecznie i mroźno. Największy chłód czeka wschód Polski. Pod koniec tygodnia na Suwalszczyźnie w najcieplejszych godzinach termometry pokażą -18, a nawet -20 stopni. W pozostałych częściach dnia i w nocy będzie jescze zimniej.

Pod koniec tygodnia poprószy

Zimowo, ale nie tak mroźnie będzie na Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej. Tam temperatury nie spadną poniżej -10 stopni.

Pierwszy tydzień lutego będzie na ogół słoneczny, miejscami możliwe małe zachmurzenie. W poniedziałek na południu i zachodzie silniej powieje wschodni wiatr - w porywach do 60 km/h. Więcej chmur w środę, a w czwartek i piątek na Pomorzu spadnie słaby śnieg. W piątek popada też na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Przerwa w arktycznych mrozach

Po 7 lutego meteorolodzy zapowiadaja zmianę cyrkulacji atmosferycznej. W jej wyniku pogodę zaczną kształtować układy niskiego ciśnienia. Pod wplywem nieco cieplejszego powietrza polarnomorskiego mróz trochę złagodnieje, ale nie minie. Na wschodzie w najcieplejszych momentach dnia może zelżeć do -4 stopni, a na zachodzie słupki rtęci na termometrach wzrosną do okolic 0, a nawet do dwóch stopni.

Po kilku cieplejszych dniach możemy się spodziewać wpływu arktyczno-morskich mas powietrza, które będą oznaczać śnieżną i mroźną pogodę.

Autor: js/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości