Najnowsze

Zima sparaliżowała lotniska w Europie. "Sytuacja jest napięta"

Najnowsze


Zimowa aura stanowi utrudnienie nie tylko dla kierowców. Padający śnieg i niska temperatura potrafią pokrzyżować plany osobom, które zdecydowały się na podróż samolotem. W niedzielny poranek z powodu śniegu i oblodzenia na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem odwołano 130 lotów. Trudna sytuacja panuje na paryskich lotniskach.

Opady śniegu spowodowały wiele zamieszanie na europejskich lotniskach. Na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem odwołano w niedzielę ponad 100 lotów.

Napięta sytuacja

- Sytuacja jest napięta - powiedział rzecznik Fraportu - właściciela i operatora lotniska Frankfurt Airport. Problem portu były nie tylko odwołane loty. Samoloty, które uzyskały zgodę na start, wznosiły się ku niebu z opóźnieniem. Z maszyn trzeba usunąć warstwę lodu. Problemy na lotnisku we Frankfurcie wystąpiły już w sobotę, kiedy to z powodu złej pogody odwołano 17 lotów.

Paryskie lotniska pod śniegiem

Z pogodowym problemem w niedzielne przedpołudnie borykało się kierownictwo paryskich lotnisk Orly i Roissy-Charles De Gaulle. Na żądanie Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego około 40 procent lotów zostało odwołanych.

Białe Heathrow

Pod naporem śniegu ugięło się również londyńskie Heathrow. Dyrekcja najbardziej ruchliwego europejskiego lotniska z powodu intensywnych opadów śniegu również odwołała część zaplanowanych lotów.

Autor: adsz/mj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości