Najnowsze

Zima przejmuje stery

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni
tvn24Prognoza pogody na najbliższe dni

W najbliższych dniach aura zrobi się zimowa. Będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalnie osiągnie wartości od -1 do 5 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje układ niżowy z centrum przemieszczającym się znad Węgier w stronę północno-wschodniej Polski. Nad wschodnią część kraju napływa dość ciepłe powietrze polarne z południa, nad pozostałą część natomiast chłodne powietrze polarne z północy.

W czwartek posypie śnieg

Na krańcach zachodnich kraju będzie dość pogodnie. W pozostałych regionach wystąpi zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pasie od Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Mazury wystąpią intensywne opady śniegu do 5-15 cm, w górach do 20 cm. Początkowo w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu popada deszcz ze śniegiem do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza w pasie od Śląska przez centrum po Suwalszczyznę do 3 st. C na zachodzie. Powieje wschodni wiatr, skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach na wschodzie i południu do 50-60 km/h.

Prognoza grubości pokrywy śnieżnej na pięć dni (ventusky.com)
Prognoza grubości pokrywy śnieżnej na pięć dni (ventusky.com)Ventusky.com

Pochmurny piątek z opadami

Na północy i północnym wschodzie kraju pojawi się zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu do 1-3 cm i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 0 st. C na Górnym Śląsku, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h na północnym wschodzie.

Prognoza temperatury na pięć dni (ventusky.com)
Prognoza temperatury na pięć dni (ventusky.com)Ventusky.com

Sobota ze śniegiem

Wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie kraju pojawią się opady śniegu do 4-8 cm. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Podkarpaciu i w centrum kraju do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północny wiatr, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Pogoda w piątek i sobotęTVN Meteo

Śnieg i deszcz ze śniegiem w niedzielę

Na południowym wschodzie i w centrum kraju będzie pochmurno z opadami śniegu do 1-5 cm. W pozostałych regionach pojawią się większe przejaśnienia, tylko na Pomorzu popada słaby deszcz ze śniegiem. Temperatura osiągnie od -1 st. C na Podkarpaciu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na Pomorzu dość silny.

W poniedziałek więcej deszczu

W poniedziałek będzie pochmurno z opadami śniegu do 1-5 cm, przechodzącymi na zachodzie w deszcz ze śniegiem i deszcz do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

Pogoda w niedzielę i poniedziałekTVN Meteo
Prognoza opadów na pięć dni (ventusky.com)
Prognoza opadów na pięć dni (ventusky.com)Ventusky.com

Autor: AP/aw / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Shutterstock, ventusky

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com

Pozostałe wiadomości