"Zima powoli zaczyna się rozkręcać"

Poprószyło w okolicach Łasku

W drugim tygodniu stycznia doczekaliśmy się zimowej aury. W niektórych rejonach kraju od rana spadło nawet 10 cm białego puchu. Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające ośnieżone drogi, domu, a nawet skocznie narciarskie w ich okolicach.

Chociaż zimowa aura już w weekend zapanowała na południu i wschodzie kraju, przez ostatnie dni na Kontakt Meteo napłynęło wiele zdjęć pokazujących raczej "wiosenne" oblicze stycznia - rozkwitające w środku kalendarzowej zimy kwiaty, pąki na gałęziach.

We wtorek sytuacja się zmieniła, a Reporterzy 24 z zapałem dokumentują typowo zimowe zjawiska atmosferyczne.

Merc tak się ucieszył z pierwszego śniegu, że zamieścił zdjęcia jeszcze w nocy. "Pierwszy śnieg tej zimy w Rumi - odrobina, ale jest, w końcu ten biały kolor na ulicy" - napisał.

Popadało też w innych miejscach na Pomorzu. Internauta zima80 sfotografował biały puch w Łupawie.

Śnieg spadł również w centrum kraju."Wreszcie się zabieliło" - ucieszył się @adam10, który sfotografował okolice Łasku.

Biało zrobiło się w okolicach Czapielska. Zmianę scenerii nagrał @koniepegaz.

W Radzyniu Chełmińskim w nocy spadły ok. 2 cm białego puchu. @Jablonek zamieścił galerię zdjęć i martwi się, że śnieg szybko topnieje w dodatniej temperaturze.

Takiego problemu nie ma na południu kraju. "Do Nowego Sącza nareszcie przyszła zima. Śnieg cały czas gęsto i obficie sypie" - informuje @pati26ns. "Nic tylko narty albo deskę na nogi i na stok" - planuje.

Natomiast w Gołdapi śniegu jest mniej, ale dało się odczuć ochłodzenie. "Dziś nad ranem temperatura spadła prawie do -5 st. C" - napisał Wiatromen.

W stolicy słabo widać zimę, ale w jej tropieniu nie ustaje @Lysos Tarchomin.

Na Podhalu od kilku godzin pada dość intensywnie. "Na drogach zalega śnieg i jest ślisko - ostrzega @FotoWaksmund.

Śniegu nie brakuje też w Krynicy Górskiej. "Zima w pełni" - pisze @avanti.

Zimowe widoki ze Szczyrku nadesłał z kolei Reporter 24 podpisujący się jako "krad". Rejon znajdującej się tam skoczni również jest ośnieżony.

A tutaj zimowe zdjęcia przedstawiające sytuację pogodową na Podkarpaciu:

"W Suwałkach śnieg leży niemal codziennie, raz mniej, raz więcej, ale zima powoli zaczyna się rozkręcać" - napisał z kolei Reporter 24, który nadesłał zdjęcia przedstawiające białe ulice tego miasta.

Autor: js,ar/ŁUD/rs / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości