Zima postarza 82 procent kobiet

Jasna cera jeszcze bardziej uwydatnia sińce pod oczami

Worki i sińce pod oczami - oto straty jakie panie poniosą przez pochmurne i zimne dni - donosi brytyjskie "Daily Express". Badacze przyjrzeli się 5 tys. kobiet pomiędzy 27 a 60 rokiem życia, by sprawdzić, jak zmieniające się pory roku wpływają na ich wygląd. I co się okazało?

Naukowcy mają złe wiadomości. Okazało się bowiem, że przeciętna kobieta zimą wygląda starzej o 4 lata i 8 miesięcy.

Brak witamin

Zimą w naszych organizmach obniża się poziom witaminy D, która odpowiedzialna jest między innymi za odporność. Przy odpowiednim nasłonecznieniu w naszej skórze wytwarzana jest jej wystarczająca ilość.

W pochmurne dni powinno się jednak uzupełnić jej niedobór przez odpowiednio zbilansowaną dietę.

Sytuację pogarsza fakt, że podczas chłodnych miesięcy dochodzi również do spadku poziomu witaminy K oraz serotoniny, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.

Sine podkówki

Cienie pod oczami to z kolei efekt pękania niewielkich naczyń krwionośnych spowodowanych między innymi niedoborem witaminy K. Krew utlenia się i sinieje.

Brak światła słonecznego sprawia, że skóra staje się bledsza podkreślając tym samym niezbyt estetycznie wyglądające podkówki pod oczami.

82 proc. wygląda starzej

Wyniki badań przeprowadzonych przez AMA Laboratories w Nowym Jorku pokazują, że cienie pod oczami i podpuchnięte oczy pojawią się zimą u 82 proc. badanych, czyli prawie u 50 proc. więcej niż latem.

Na zmianę pór roku reagują także mężczyźni. Ich również zima postarza. Jak jednak wielu - naukowcy nie podają.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: express.co.uk

Pozostałe wiadomości