Najnowsze

Zima na wiosnę. Gimnazjaliści jechali na egzamin, utknęli w zaspie

Najnowsze

Kwietniowy atak zimy
tvn24Kwietniowy atak zimy

Śnieg, wiatr, zablokowane drogi i brak prądu - tak w wielu miejscach wyglądał środowy poranek. Pogoda najbardziej dała się we znaki w województwie śląskim, gdzie uczniowie mieli problemy z dotarciem na egzamin gimnazjalny.

W województwie śląskim w środę kilkadziesiąt tysięcy odbiorców nie miało prądu.

Awarie są usuwane na bieżąco, ale służby ostrzegają, że miejscami prądu może nie być nawet do piątku.

Czytaj więcej o interwencjach i awariach prądu.

Problem z dojazdem do szkoły

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie poinformowała, że były zgłoszenia od dyrektorów szkół z okolicy Częstochowy i Kłobucka o problemach z dowozem dzieci na egzamin gimnazjalny, który odbywał się w środę. W gminie Żarki zakopał się gimbus - ostatecznie młodzież dotarła do szkoły 10 minut przed egzaminem.

Duża awaria wystąpiła też w Radomsku (woj. łódzkie), gdzie szpital wstrzymał planowane przyjęcia. - W szpitalu działają agregaty, dlatego część szpitala ma prąd. Myślę, że zdaliśmy dzisiaj egzamin - mówił Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku. Ostatecznie o godzinie 14 w środę do placówki wrócił prąd.

Odwołane były też zajęcia w szkole. Pomimo awarii egzamin gimnazjalny odbywał się zgodnie z planem.

Trudna sytuacja w Kłobucku
Trudna sytuacja w Kłobuckutvn24

Nocne załamanie pogody

Południe Polski od wtorku zmagało się z intensywnymi opadami śniegu. W nocy z wtorku na środę najtrudniejsza sytuacja była w województwach śląskim, opolskim, podkarpackim i małopolskim.

Nocą na niektórych drogach województwa ruch był utrudniony lub wręcz zablokowany wskutek powalonych na jezdnię drzew lub zatarasowany przez samochody ciężarowe, które nie mogły wjechać na wzniesienia. CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne warunki na południowym wschodzie

Jak informował synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, w środę przed południem trudne warunki pogodowe panowały na Opolszczyźnie oraz na Górnym i Dolnym Śląsku.

- Tam są śnieżyce, w tej chwili porywy wiatru są do 50 km/h. Także są zawieje śnieżne - powiedział synoptyk Wojciech Raczyński. - Do godziny 2 w nocy przez 6 godzin spadło np. w Krakowie 16 mm wody, w przeliczeniu na śnieg to jest 16 cm - mówił Raczyński.

- Powietrze arktyczne, które z północnego wschodu napływa, styka się z tym cieplejszym z południa, znad Karpat i stąd takie intensywne opady śniegu - tłumaczył.

Synoptyk TVN Meteo o pogodzie
Synoptyk TVN Meteo o pogodzietvn24

ZOBACZ ZDJĘCIA REPORTERÓW 24

Opady śniegu w Myszkowie i Częstochowie
Opady śniegu w Myszkowie i Częstochowietvn24
Trudna sytuacja pogodowa w kraju
Trudna sytuacja pogodowa w krajutvn24

Autor: AP/aw,ja, agr / Źródło: IMGW, TVN Meteo, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości