Najnowsze

Zima na chwilę nas opuszcza. Ładna pogoda już od środy

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

To będzie dobry początek długiego weekendu. W środę jedynie na północnym wschodzie może popadać śnieg z deszczem lub sam deszcz. W pozostałych częściach kraju pogoda będzie zdecydowanie ładniejsza. Zza niegroźnych chmur wyjrzy słońce.

Przed nami pogodny dzień. W centrum, na południu i zachodzie powinno być słoneczenie. Śnieg z deszczem może spaść jedynie na Suwalszczyźnie.

Ciepły zachód

W zachodnich regionach kraju ma być trochę cieplej niż ostatnio. Niewykluczone, że słupki rtęci we Wrocławiu i Zielonej Górze powędrują do nawet 9 st. C. Maksymalnie 8 st. C spodziewamy się w Szczecinie i w Krakowie. Tylko 3-4 st. C powinni oczekiwać zaś mieszkańcy chłodnego, a także pełnego opadów północnego wschodu.

Podmuchy południowego wiatru, słabe i umiarkowane, nie będą obniżać temperatury odczuwalnej.

Biometeo zróżnicowane

Wilgotność powietrza utrzyma się na poziomie 70-90 proc. Im dalej na północny wschód, tym będzie wyższa.

Mieszkańcy m.in. Suwalszczyzny zmarzną. Chłodno zrobi się z kolei mieszkańcom Wybrzeża, Mazowsza i południowego wschodu. W zachodnim pasie kraju odczuwalny będzie komfort termiczny.

Niekorzystne warunki biometeo wystąpią na opanowanym frontem atmosferycznym północnym wschodzie, a neutralnego biometu doświadczą mieszkańcy pozostałych terenów Polski.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów

Autor: map,adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości