Najnowsze

Ziemia pogrzebała pracowników. Zginęło co najmniej 11 osób

Najnowsze

PAP/EPA/Fire and Rescue Department of Malaysia/ HANDOUTZiemia osunęła się w Malezji zabijając 11 osób

Co najmniej 11 robotników zginęło w wyniku osunięcia ziemi na budowie na przedmieściach miasta Penang, na północnym zachodzie Malezji - poinformowały w niedzielę władze. Według strażaków ofiarami byli obywatele Indonezji, Bangladeszu, Birmy i Pakistanu.

Do tragedii doszło w sobotę rano w miejscowości Tanjung Bungah w stanie Penang. W miejscu, w którym powstają dwa 49-piętrowe luksusowe wieżowce mieszkalne. Błoto osunęło się z 35-metrowego zbocza i pogrzebało pracujących na miejscu robotników.

Prace budowlane zostały wstrzymane na czas śledztwa prowadzonego w sprawie wypadku. W niedzielę kontynuowana jest akcja ratunkowa.

Władze podają, że przy inwestycji byli zatrudnieni głównie obywatele Indonezji i Bangladeszu oraz przedstawiciele grupy etnicznej Rohingya.

Dwóm osobom udało się uciec. Odnieśli tylko lekkie obrażenia.

Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. - Operowałem dźwigiem, kiedy poczułem, że ziemia się zapada. Nie było czasu na jakąkolwiek reakcję - powiedział New York Times jeden z robotników.

W osuwisku na placu budowy w Malezji zginęło 11 osób (PAP/EPA/Fire and Rescue Department of Malaysia/ HANDOUT)PAP/EPA/Fire and Rescue Department of Malaysia/ HANDOUT

35 metrów ziemi do przekopania

Jak podał Saadon Mokhtar, dyrektor służb ratunkowych i straży pożarnej stanu Penang, osuwisko zeszło z wysokości około 35-ciu metrów.

Osuwisko zeszło na budowę dwóch wieżowców mieszkalnych o 49-ciu piętrach oraz 12-piętrowego parkingu. Sprawa nie została jeszcze wyjaśniona. Jako przyczynę wykluczono nadmiar wody w glebie - w regionie nie padało od kilku dni.

Autor: ao/aw / Źródło: Reuters, straitstimes.com, www.geo.tv

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/Fire and Rescue Department of Malaysia/ HANDOUT

Pozostałe wiadomości