Najnowsze

Ze ściany zwisał ogromny pająk, pożerający swą ofiarę

Najnowsze

Pająk jadł małego ssaka
Pająk jadł małego ssakaJustine Latton
wideo 2/19

Mieszkaniec Tasmanii sfotografował ogromnego pająka zjadającego ssaka z rodziny drzewnicowatych. Eksperci twierdzą, że takie przypadki zdarzają się rzadko.

Justine Latton z australijskiej Tasmanii zamieściła 15 czerwca w internecie zdjęcie pająka z rodziny spachaczowatych (łac. Sparassidae), zjadającego ssaka z rodziny drzewnicowatych. Zdjęcie zrobił jej mąż w jednym z domków dla narciarzy na terenie parku narodowego Mount Field, położonego w południowej części Tasmanii.

Latton opublikowała zdjęcie na grupie na Facebooku poświęconej pająkom i insektom występującym w Tasmanii. Od tamtej pory zdjęcie robi furorę.

"Wcale mnie to nie przeraża"

Ssaki z rodziny drzewnicowatych (łac. Burramyidae) nie są częstym pożywieniem dla tego tego rodzaju pająków.

- To bardzo rzadkie. Pierwszy raz widzę takiego ssaka jako zdobycz pająka - powiedział w rozmowie z Guardianem Graham Milledge, kierownik kolekcji arachnologicznej w Muzeum Australijskim. Dodał, że częściej zdarza się, że pająki z rodziny spachaczowatych polują na małe ptaki, żaby i jaszczurki.

Jak powiedział profesor biologii John Woinarski z Uniwersytetu Karola Darwina, pająk upolował najprawdopodobniej pałaneczkę gruboogonową (łac. Cercartetus nanus). To ssak z rodziny drzewnicowatych. Potrafi osiągać 11 centymetrów długości i ważyć do 43 gramów.

Zdjęcie opublikowane w sieci poruszyło wielu internautów. Jedni nie mogli uwierzyć, że pająk może zjeść takie zwierze. Inni uznali, że wykonanie takiej fotografii to nie lada wyczyn.

"Wcale mnie to nie przeraża, to jest bardzo interesujące" - napisała Emma Powell.

Pająk jadł małego ssaka
Pająk jadł małego ssakaJustine Latton

Autor: dd,anw / Źródło: The Guardian, 7news.com.au

Źródło zdjęcia głównego: Justine Latton

Pozostałe wiadomości