Najnowsze

Zatrzęsło się w Peru. Ponad sto rannych

Najnowsze

Epicentrum wstrząsów było 274 km na południe od Limy

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 st. nawiedziło w poniedziałek wybrzeże Peru. Rannych zostało ponad sto osób. Wstrząsy zniszczyły też 16 domów. Przestraszeni ludzie w nocy uciekali z budynków na ulice.

Ziemia zatrzęsła się tuż po północy lokalnego czasu w rejonie oddalonym o ok. 15 km na południowy wschód od miasta Ica. To ok. 274 km od Limy, ale według świadków wstrząsy odczuwalne były też w budynkach na obrzeżach stolicy.

Mieszkańcom obszaru, w którym znalazło się epicentrum trzęsienia, udało się opuścić budynki. Rannych zostało ponad sto osób, ale obrażenia najczęściej były niewielkie. Były też przypadki ataków serca u osób, które w panice opuszczały domy. Jak dotąd nie ma doniesień o zabitych.

Zniszczenia niewielkie, ale ludzie się bali

Nie odnotowano też poważnych zniszczeń. Według dowództwa lokalnej obrony cywilnej zniszczonych zostało 16 domów. W okolicach Pisco nie było prądu.

Wstrząsy przeraziły wiele osób, które pamiętają silne 8-stopniowe trzęsienie ziemi z sierpnia 2007 roku. Dlatego ludzie w panice uciekali z budynków i w nocy czekali na ulicach. Miasto Ica ucierpiało też podczas wstrząsów w październiku ubiegłego roku.

Autor: js/ŁUD / Źródło: Reuters, APTN

Pozostałe wiadomości