Najnowsze

Zapach Twojego ogrodu

Najnowsze

Irysy w ogrodzie

Kolorowe kwiaty w ogrodzie, zwłaszcza te o intensywnym zapachu, odwiedzają chmary pszczół, żuków i trzmieli. Nic tak jednak nie cieszy oka, jak stada biesiadujących motyli. Na Kontakt Meteo otrzymujemy od Was prawdziwe zatrzęsienie zdjęć kwiatów.

Sadząc kwiaty w ogrodzie, warto zwrócić uwagę na te o intensywnym, przyjemnym zapachu. Rozpieszczają wtedy wszystkie nasze zmysły. Zapachy kwiatów są jak dobre perfumy, wprawiają w lepszy nastrój.

Zanim jednak posadzimy rośliny powinniśmy wcześniej te zapachy sprawdzić. Nie wszystkim bowiem podobają się te same. Charakterystyczny, mocny zapach mają kwitnące wielkimi kielichami lilie.

Drzewem o białych, ładnie pachnących kwiatach jest znana wszystkim akacja oraz niezwykle urodziwa magnolia. Ta ostatnia odkrywa swoje największe wdzięki tylko wiosną.

Monotonia w ogrodzie nie jest wskazana. Trzeba starać się ją przełamywać. Jak to zrobić? To zależy od naszych preferencji, czasu, rodzaju ziemi i zacienienia. Najłatwiej uformować kilka ładnych rabatek.

Sadząc nowe rośliny w ogrodzie trzeba dbać o jego harmonię. Nie powinno się wprowadzać zamętu, niepotrzebnego bałaganu. Warto zastanowić się, jakich kolorów kwiaty zestawić, np. niebieski z żółtym, fioletowy z soczysto zielonym albo pomarańczowy z granatowym

Warto eksperymentować i tworzyć co roku nieco inne kompozycje z roślin o zróżnicowanych barwach kwiatów i liści. Piękny ogród stanie się szybko naszą dumą i przedmiotem zazdrości sąsiadów. A co najważniejsze, nauczy nas innego spojrzenia na przyrodę.

Można, a nawet powinno się opierać na sprawdzonych pomysłach innych osób. To fantastyczny punkt wyjścia do samodzielnej zabawy z projektowaniem ogrodu – łączenia faktur, barw, nadania kształtów.

Nie każdy z nas ma możliwość cieszenia się własnym dużym ogrodem. Jeśli jednak dostępny jest choćby niewielki balkon, to można na nim postawić coś więcej niż łubiankę po truskawkach i stertę rupieci.

Czekamy z niecierpliwością na ciekawe stylizację Waszych balkonów. Pierwsze już mamy.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości