Najnowsze

Zalany przepust pod torami, interwencje strażaków. Ulewy w Polsce

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 5.08tvnmeteo.pl
wideo 2/4

Intensywne opady deszczu nawiedziły południowe regiony Polski. W Krakowie zalany został przepust pod torami. Na Śląsku, z powodu gwałtownej aury, strażacy interweniowali ponad sto razy. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

Intensywne opady deszczu i burze nawiedziły południowe regiony Polski. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z zalanego przepustu pod torami w Krakowie przy ulicy Udzieli. Pan Henryk, autor zdjęcia napisał, że "stan wody się podnosi, a padać ma do rana". Dodał, że po ostatnim podtopieniu były sztaby, komisje, a przepust w dalszym ciągu nie odbiera wody przy większym opadzie. Zdjęcia wykonał około godziny 19 w czwartek.

Przed gwałtowną pogodą ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Interwencje na Śląsku

Ulewny deszcz nawiedziły w czwartek województwo śląskie. Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej, młodszy brygadier Aneta Gołębiowska, w związku z opadami odnotowano w regionie 114 interwencji, w tym 43 związane z silnym wiatrem i 40 związanych z przyborem wód. Najwięcej - 14 takich zdarzeń - miało miejsce w Katowice, 11 - w Tychach.

Stan alarmowy został przekroczony na rzece Pszczynce w Pszczynie, a stan ostrzegawczy - w innym punkcie pomiarowym na tej rzece, w dwóch punktach na Brynicy oraz w jednym na Gostyni.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: anw / Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24