Zalania i interwencje strażaków. Zachód kraju po przejściu nawałnic

Zalany dom z Zagrodnie
Zalany dom z Zagrodnie

Burzowa pogoda w niedzielę spowodowała, że w wielu miejscach pojawiły się zalania. Straż Pożarna musiała interweniować, głównie na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim.

Intensywne ulewy, które występowały na zachodzie kraju, doprowadziły do licznych zalań. Szczególnie trudna sytuacja panowała w województwie zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Zachodniopomorskie

- Po opadach deszczu dostaliśmy kilka zgłoszeń. Zalanych zostało kilka piwnic, na ulicach studzienki nie nadążały z odprowadzaniem wody. Działania są już zakończone, osiem zastępów wraca do jednostek - poinformował po godz. 19 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej PSP w Świdwinie.

Wszystkie zgłoszenia dotyczyły Połczyna-Zdroju. Informacje o zalaniach w tej miejscowości dostawaliśmy także od Was na skrzynkę Kontaktu 24.

Dolny Śląsk

Interwencje strażaków były także niezbędne na Dolnym Śląsku. Zalany został tam m.in. jeden z budynków w Zagrodnie.

- Dostaliśmy zgłoszenie o zalaniu domu - poinformował młodszy ogniomistrz Michał Boczar z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie. - Zostało tam wyrwane okno piwniczne, przeszła ta cała fala przez mieszkanie. W tej chwili już jest sytuacja opanowana, teraz jest tam zrobiony wał, żeby przy najbliższych opadach, woda ominęła ten budynek - dodał strażak.

W niedzielę pogoda była także gwałtowna w innej dolnośląskiej miejscowości - w Lubinie. Tam oberwaniu chmury towarzyszyły intensywne opady gradu, a ulewy spowodowały, że woda wlewała się na posesje.

- Po gwałtownych opadach deszczu powstały zalania. Chwilę po zakończeniu burzy było dużo zgłoszeń, jednak po kilkunastu minutach ludzie oddzwaniali z informacją, że woda już zeszła. Odnotowaliśmy pojedyncze zalania piwnic i posesji, studzienki były pozatykane i niedrożne. Teraz świeci już słońce, a drogi są suche - poinformował po godz. 14 oficer dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Relacje Reporterów 24

Na Kontakt 24 dostajemy od Was zdjęcia i nagrania m.in. z Lubina. Informowaliście nas, że burze pojawiły się w Lubinie około godziny 13. "Gradobicie, oberwanie chmury. Lubin Dolny Śląsk" - poinformował Reporter 24 Grzegorz. "Ulewa i grad" - napisał Marek.

U Ciebie też jest burza, pada deszcz lub grad? Wyślij zdjęcia lub nagrania na Kontakt 24.

Autor: zupi/aw / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości