Najnowsze

Zalane ulice, posesje i piwnice. Woda sięgała do kolan

Najnowsze

Skutki środowych burz
Kontakt24Skutki środowych burz

W środę przez Polskę przeszły gwałtowne burze. Lokalnie doszło do podtopień. Zalane ulice były głównie na Śląsku, w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie, Ziemi świętokrzyskiej oraz Warmii i Mazurach. Zobacz materiały Reporterów 24.

Kilkanaście minut ulewy, jaka przeszła przez Gorzów Wielkopolski po godz. 18 wystarczyło, aby wiele ulic w mieście było zalanych. Samochody osobowe miały problemy z przejazdem przez newralgiczne punkty, gdzie studzienki nie nadążały z odbieraniem wody i na środku skrzyżowania bądź ulicy tworzyły się spore kałuże. Zalane zostały nie tylko ulice, ale również piwnice w budynkach mieszkalnych.

W rejonie Szczecina największe opady deszczu zanotowano w Wałczu. Do środowego wieczora odnotowano tam około 30 akcji strażaków związanych z zalanymi piwnicami i wiatrołomami. Pojedyncze zdarzenia były także w Szczecinku.

Śląsk i Opolszczyzna

Na skutek nawałnicy, która przeszła przez powiat żywiecki (woj. śląskie) koło godziny 17 strażacy otrzymali kilka zgłoszeń o lokalnych podtopieniach. Dotyczyły one głównie piwnic i budynków gospodarczych. Sytuacja jest już opanowana, strażacy zakończyli swoje działania związane z pompowaniem wody.

W Wiechowicach na Opolszczyźnie po obfitych opadach deszczu woda przelewa się z drogi na posesje. Woda sięgała do kolan.

Materiały Reporterów 24

Reporterzy 24 przesyłają nam relacje ze swoich miejscowości. Otrzymaliśmy nagrania i zdjęcia m.in. z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) i Kielc (woj. świętokrzyskie), czy gradobicia na autostradzie A2 koło Warszawy.

Zachęcamy do przesyłania materiałów na Kontakt 24.

Autor: AD/aw / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości