Najnowsze

Zalana Wielka Brytania w obiektywach Reporterów 24. Wasze relacje z powodzi

Najnowsze

Relacja z powodzi w Wielkiej Brytanii nagrana przez jednego z Reporterów 24
Kontakt 24 / Olek1995Relacja z powodzi w Wielkiej Brytanii nagrana przez jednego z Reporterów 24

"Strumień zamienił się w rwącą rzekę", "zalane praktycznie wszystko", "pogoda jest straszna". Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was mnóstwo filmów, zdjęć i relacji z Wielkiej Brytanii. Fatalna pogoda doprowadziła do licznych podtopień i rozległych powodzi na terenie Anglii, Szkocji i Walii. W walce ze skutkami powodzi zaangażowało się wiele służb, w tym wojsko.

"Zwykle nieprzekraczający kilkunastu centymetrów głębokości strumień zamienił się w rwącą rzekę, rozlewając się po parku, przez który płynie" - napisał na Kontakt 24 Grzegorz, autor zdjęć z Lancashire w północno-zachodniej Anglii.

Relacje Reporterów 24

Od Reporterów 24 otrzymaliśmy również zdjęcia i nagrania z Platt Bridge pod Wigan (północno-zachodnia Anglia). "Zostało zalane praktycznie wszystko. Do sklepu nie wejdziemy, ponieważ policja zamknęła drogę. Widać służby porządkowe, które walczą z powodzią" - relacjonował Olek1995. "Pogoda jest straszna. Strażacy próbują wypompowywać wodę" - opowiadał na przesłanym na Kontakt 24 nagraniu.

Woda dotarła także do miasta Rochdale, o czym powiadomił nas Artur.

- Całe centrum jest zalane - mówił w rozmowie z naszą redakcją. - Po prostu płynie tam rzeka - sprecyzował. - Pod wodą znalazło się nowo wybudowane centrum tramwajowe, sklepy i banki - tłumaczył Polak. Jak dodał, co jakiś czas mieszkańcy mają również problemy z prądem. - U nas wojska jeszcze nie ma, ale widziałem akcję straży pożarnej - podsumował Artur.

Pomaga wojsko

W związku z powodziami na terenie Wielkiej Brytanii wydano ponad 300 ostrzeżeń i alertów pogodowych. Aż 22 z nich są najwyższego, czerwonego stopnia. Na terenie Lancashire, jak podała Agencja Ochrony Środowiska, poziom każdej rzeki jest rekordowo wysoki. Uszkodzonych zostało kilka tysięcy nieruchomości i konieczna była ewakuacja ludności.

Na obszarach najbardziej narażonych na ponowne zalanie do budowy zabezpieczeń zaangażowano armię.

Autor: ank,kab/aw,tka / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Grzegorz Gniady

Pozostałe wiadomości