Najnowsze

Załamanie pogody na Waszych zdjęciach. Podtopienia i połamane drzewa

Najnowsze

Intensywna ulewa w Żukowie
Kontakt 24/ PiotrIntensywna ulewa w Żukowie

Na terenie niektórych obszarów Polski deszcz padał w poniedziałek tak intensywnie, że drogi zostały zalane, a wiatr wiał na tyle mocno, że powalał drzewa.

Poniedziałkowa aura sprawiła, że w kilku miejscach kraju musieli interweniować strażacy.

Tak było na przykład na Pomorzu Zachodnim. Starszy sekcyjny Przemysław Majer z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie poinformował nas wczesnym wieczorem, że na terenie miasta strażacy musieli podjąć osiem interwencji. Siedem z nich dotyczyło podtopień. Straż wezwano również do drzewa, które przewróciło się na ulicy Budziszyńskiej.

Pogoda spowodowała też problemy w województwie pomorskim. W Bytowie, jak podają mieszkańcy, w wyniku nawałnicy zalane zostały drogi. W Chojnicach na ulicy Tucholskiej podtopiło wiadukt. Starszy kapitan Marcin Wróblewski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach zaznaczył, że woda stoi w okolicach wiaduktu prawie zawsze, gdy pada deszcz.

W warmińsko-mazurskim Rynie popołudniowa burza pozostawiła po sobie wyrwane z korzeniami drzewo.

O WSZYSTKICH TYCH ZDARZENIACH INFORMOWALIŚCIE NAS ZA POMOCĄ KONTAKTU 24

Awarie prądu

W poniedziałek wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze o zniszczeniach wyrządzonych przez pogodę. Wystąpiły też awarie w dostawach prądu. Zabrakło go w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Zalany wiadukt w Chojnicach
Zalany wiadukt w ChojnicachKontakt 24

Autor: ank,ml/map / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości