Najnowsze

Zagraniczne kurorty wciąż upalne

Najnowsze

Pogoda wciąż sprzyja urlopowiczom za granicą

Za granicą wciąż piękna, słoneczna pogoda. Nawet jeśli na niebie pojawią się chmury, to tylko na chwilę. "Najchłodniej" jest w Portugalii, bo 21 st. C. W pozostałych miejscach pogoda jest po prostu wyborna. Najgorętszym krajem wciąż jest Turcja.

Turystów wypoczywających nad polskim morzem temperatura nie rozczaruje - będzie wynosić nawet od 30 st. C. Woda w Bałtyku będzie miała od 17 do 19 st. C. Jednak urlopowiczom doskwierać będą deszcze i burze, co przeszkodzi w pójściu na spacer czy wylegiwaniu się na plaży.

Temperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet GdańskiTemperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański

Bułgaria, Francja, Hiszpania, Grecja to kraje, gdzie pogoda jest klasycznie letnia. Świeci słońce, temperatury nie spadają poniżej 27 st. C. Są to obecnie miejsca idealne do aktywnego wypoczynku. Dla amatorów upałów z prawdziwego zdarzenia aura jest najlepsza w Chorwacji, Turcji i we Włoszech. W tym ostatnim kraju na niebie nie będzie jutro ani jednej chmurki.

Najcieplej będzie w Nikozji na Cyprze - 39 st. C oraz tureckim mieście Antalya, gdzie temperatura wyniesie tyle samo. "Najchłodniejszym" kurortem znowu będzie Porto - tam jutro ma być 21 st. C. Jedynym miejscem, w którym w poniedziałek warto mieć ze sobą parasol jest region Bordeaux, mogą tam bowiem wystąpić przelotne burze.

Zobacz więcej na wideo:

Pogoda w zagranicznych kurortach - 11 lipca
Pogoda w zagranicznych kurortach - 11 lipca

I na zdjęciach:

Grecja
Chorwacja
Włochy
Portugalia
Francja
Hiszpania
Wyspy Kanarysjkie
Cypr
Turcja
Turcja

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości