Żagle? Tylko na Mazurach

Pogoda dla żeglarzy na 13 lipca
Pogoda dla żeglarzy na 13 lipca
Pogoda dla żeglarzy na 13 lipca

Na wybrzeżu może popadać, ale nie będzie mocno wiało. W pozostałych częściach kraju ciepło i pochmurnie. Nie zaleca się z kolei pływać po zachodnim Bałtyku. Chorwackie wody wciąż bezwietrzne.

W Międzyzdrojach, Kołobrzegu i nad jeziorem Miedwie może popadać, zdarzyć się mogą nawet burze. Temperatura osiągnie tam średnio 25 st. C, a wiatr będzie wiał maksymalnie do 4 st. w skali Beauforta. Natomiast w Ustce, Spocie, Łebie, Jastarni i Krynicy Morskiej warunki pogodowe będą sprzyjać żeglarzom. Będzie ciepło i pochmmurnie i trochę powieje.

Na Mazurach z kolei słonecznie i ciepło - temperatura wyniesie tam średnio 25 st. C. Dwa najcieplejsze miejsca do żeglowania to jeziora Solińskie (28 st. C) i Zalew Zegrzyński (27 st. C). We wszystkich tych lokalizacjach wiatr będzie wiał umiarkowanie.

Uważajcie na Cykladach

Na otwartym morzu z kolei słonecznie (średnio 23 st. C). Wyjątek stanowi wschodnia część Bałtyku, gdzie mocniej popada. W Grecji z natomiast warunki są idealne do żeglowania. Omijać należy jednak Cyklady - wiatr może tam osiągnąć nawet 7 st. w skali Beauforta. Chorwackie wody wciąż spokojne i bezwietrzne. Upał dalej dopisuje - temparatury nie spadają poniżej 30 st. C.

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości