Z sierpniem przyjdzie prawdziwe lato

Nareszcie będzie ciepło i słonecznie

Ostatni tydzień lipca będzie jeszcze deszczowy, ale najgorsze jednak już za nami. Pierwsze dni sierpnia będą wręcz upalne. Wszyscy, którzy zaplanowali wówczas urlop, już mogą cieszyć się z nadchodzącej dobrej pogody. Początek porządnego, polskiego lata tuż-tuż.

Najbliższy poniedziałek ma być deszczowy, a temperatura nie zachwycająca. We wtorek, środę i czwartek będzie niby cieplej, ale w piątek znów ma się ochłodzić. Pogoda między 25 a 29 lipca będzie, zgodnie z zapowiedziami synpotyków, kapryśna i zmienna. Przez cały tydzień ma być deszczowo, jednak nie będą to już opady o takim natężeniu, jak w ostatnich dwóch tygodniach.

Przełom na koniec miesiąca

My jednak wyczekujemy niecierpliwie niedzieli 31 lipca. To właśnie wtedy ma skończyć się zła passa pogodowa. Zacznie się prawdziwie, polskie lato, za którym tęsknimy od ponad 10 miesięcy. Na początku pierwszego tygodnia lipca różnica między przewidywaną temperaturą maksymalną a minimalną będzie dość znacząca, możemy jednak wówczas spokojnie odłożyć parasol do szafy.

Od 3 sierpnia natomiast ma być już naprawdę ciepło i słonecznie. Pogoda może lekko załamać się w sobotę 6 sierpnia, ale nie należy się obawiać niskich temperatur (ma być między 22 a 25 st. C). Od tego dnia zacznie się robić coraz cieplej. Synoptycy już teraz ostrzegają przed upałami. My jednak cieszymy się razem z sierpniowymi urlopowiczami.

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości