Najnowsze

"Z roku na rok było coraz więcej mnie". Chce schudnąć, by skoczyć ze spadochronem

Najnowsze

TVN Meteo Active"Pożegnanie z wagą" Rafała Sobkowiaka. Analiza i dieta

Rafał Sobkowiak chce schudnąć z dwóch powodów - zbliżającego się wesela, na którym chciałby się dobrze prezentować oraz skoku na spadochronie, który otrzyma w ramach ślubnego prezentu. Niestety, na tego typu atrakcje jest odgórnie ustalony limit wagowy, który bohater najnowszego odcinka programu "Pożegnanie z wagą" przekracza dość mocno.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Motywacje do zrzucenia zbędnych kilogramów bywają różne. W przypadku bohatera najnowszego odcinka programu "Pożegnanie z wagą", Rafała Sobkowiaka istnieją dwie: zbliżające się wesele i prezent, jaki otrzyma czyli skok na spadochronie. Jednak tego typu atrakcje mają różne obostrzenia, w tym limit wagowy, który Sobkowiak przekracza.

"Z roku na rok było coraz więcej mnie"

Pracujący w nietypowych porach Sobkowiak problemy z wagą miał od kiedy pamięta. - Z roku na rok było coraz więcej mnie - wspominał. Jego nietypowy czas pracy to nie lada wyzwanie dla prowadzącej program dietetyk Anety Łańcuchowskiej. Sobkowiak budzi się o... 1.50 w nocy ponieważ o godz. 3.00 stawia się w miejscu pracy.

W ciągu 8 godzin pracy wypija jedynie puszkę napoju energetycznego i 1,5 l wody. Śniadanie - 3-4 kromki chrupkiego pieczywa z plasterkiem sera, rzodkiewką i papryką i do 4 parówek z ketchupem - zjada dopiero około godziny 11, gdy już wróci do domu.

Po śniadaniu ucina sobie drzemkę, śpiąc do około godz. 14. kolejny posiłek, obiad z narzeczoną którym zwykle są tortille z kurczakiem i mozzarellą, nadziewana mielonym mięsem papryka lub naleśniki z syropem klonowym, zjada około godz. 18. Potem nie odmawia sobie niezdrowych przekąsek takich jak chipsy czy smażone na głębokim tłuszczu prażynki. Nie odmawia sobie także alkoholu i przyznaje, że często pija wino.

Dla osób dbających o linię i lubiących od czasu do czasu wypić przypominamy: butelka piwa to aż 150 kcal., kieliszek wódki 110 kcal. podczas gdy kieliszek białego wina półsłodkiego dostarcza około 92 kcal.

"Pożegnanie z wagą" Rafała Sobkowiaka. Analiza i dietaTVN Meteo Active

Ciężkie skutki złych nawyków

Lata złych nawyków żywieniowych niestety odbiły się na figurze Sobkowiaka. W efekcie 29-letni mężczyzna mierzący 192 cm wzrostu waży 131,4 kg, z czego sam tłuszcz waży aż 40,7 kg stanowiąc 31 proc. masy ciała. Zobacz, jaki plan posiłków opracowała prowadząca program dietetyk Aneta Łańcuchowska.

Plan zbilansowanych posiłków Rafała SobkowiakaTVN Meteo Active
Plan zbilansowanych posiłków Rafała SobkowiakaTVN Meteo Active
Plan zbilansowanych posiłków Rafała Sobkowiaka
Plan zbilansowanych posiłków Rafała Sobkowiaka

Autor: stella/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active