Najnowsze

Z Krakowa do Wenecji jednym samolotem

Najnowsze

Bezpośrednie loty z Krakowa do Wenecji ruszą od wiosny

Bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem i Wenecją uruchomi od 24 kwietnia nowa hiszpańska tania linia lotnicza. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu. To siódme włoskie miasto, do którego będzie można bez przesiadek dolecieć z Krakowa.

Przewoźnik Volotea będzie jedynym operującym na trasie Kraków - Wenecja. Tygodniowo będzie mógł przewieźć 500 pasażerów. Jak ocenił prezes Kraków Airport Jan Pamuła, Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem podróży.

To siódme włoskie miasto, do którego będzie można od wiosny bezpośrednio dolecieć z Krakowa. Pozostałe to: Mediolan, Rzym, Piza, Trapani, Bolonia i Cagliari, dokąd lata irlandzki tani przewoźnik Ryanair.

Kursy między średnimi europejskimi miastami

- Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - podkreślił Pamuła.

Volotea to nowa, niskokosztowa linia lotnicza, która koncentruje swoją działalność na trasach między europejskimi miastami średniej wielkości. Jej siedzibą jest Barcelona, a pierwszą bazą operacyjną lotnisko Marco Polo w Wenecji, gdzie będą bazować początkowo trzy Boeingi 717 (po 125 miejsc).

Rejsy z Krakowa do 14 krajów

Kraków Airport jest drugim co do wielkości - po warszawskim lotnisku - portem w Polsce. W tym sezonie zimowym oferuje regularne połączenia do 36 portów w 14 krajach, które wykonuje 13 linii lotniczych - osiem tradycyjnych oraz pięć niskokosztowych.

W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają 10-procentowy wzrost liczby odprawionych podróżnych.

Autor: js//kdj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości