Najnowsze

Wyspy Brytyjskie gorętsze od Sahary

Najnowsze

EPALondyn w porze lunchu

Na Wyspy Brytyjskie zawitało już lato. W południowo-wschodniej Anglii słupki rtęci poszybowały dziś do 21 st. C. To rekord marcowych temperatur w całej historii pomiarów.

Już w czwartek temperatura sięgnęła 20,1 st. C w miejscowości Otterbourne w południowo-wschodniej Anglii i był to najcieplejszy 22 marca w historii pomiarów. Był to zarazem najgorętszy dzień tego roku; pobił rekordowe 19 st. C w Gravesend w zeszły czwartek.

Piątek - rekord po raz drugi

Jednak już dzień później, w piątek 23 marca, słupki rtęci poszybowały jeszcze wyżej, bo do wartości 21 st. C. Oznacza to, że Wielka Brytania jest gorętsza od Sahary, gdzie słupki rtęci pokazują 20 st. C.

- To bardzo imponująca wartość, biorąc pod uwagę fakt, że średenia wartość temperatury dla marca to 9 st. C - mówi Paul Michaelwhite, meteorolog z brytyjskiego portalu meteorologicznego Netweather.

Jednak na północy kraju nadal jest umiarkowanie, z temperaturą 15 st. C.

Weekend w bikini?

- Pogodna, słoneczna i ciepła pogoda utrzyma się na Wyspach do końca tygodnia - mówi Sara Holland z brytyjskiego ośrodka meteorologicznego Met Office. Brytyjczycy szykują się na weekendowe plażowanie i długie rodzinne spacery.

Autor: mm/mj / Źródło: telegraph.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości