Najnowsze

Wysoki stan wód w Wiśle i Sanie

Najnowsze

Ostrzeżenia zostały wydane dla województw podkarpackiego i świętokrzyskiego

- Dzisiaj do godz. 18 poziom wody będzie podwyższony w dopływach Sanu oraz na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim ostrzeżeniu hydrologicznym.

- Na Sanie prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich z lokalnym przekroczeniem stanów ostrzegawczych na odcinku od zbiornika Solina po profil Przemyśl - podaje IMGW. Z kolei na Wiśle będzie można odnotować wzrost w dolnych częściach strefy stanów wysokich. Woda może też przekroczyć stan ostrzegawczy na odcinku poniżej ujścia Wisłoki.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest wysokie i zgodnie z tym, co podaje Instytut wynosi aż 90 proc. Stan zagrożenia przekroczeniem stanu ostrzegwaczego dla wskazanych rejonów wynosi 2 w 3-stopniowej skali.

Pada i będzie padać

Sytuacja spowodowana jest obfitymi opadami deszczu, które od kilku dni występują na terenie całej Polski. Jeśli chodzi o województwa podkrapackie i świętokrzyskie to obecnie jest to region, gdzie mają być przelotne burze z piorunami. Sytuacja nie zmieni się zbytnio do poniedziałku. Wówczas ma się trochę rozpogodzić.

Autor: xyz//aq / Źródło: IMGW

Pozostałe wiadomości