Najnowsze

Wysoka woda wymusiła odwołanie Święta Wisły

Najnowsze

Z powodu wysokiego poziomu rzeki Święto Wisły zostało odwołane
TVN WarszawaZ powodu wysokiego poziomu rzeki Święto Wisły zostało odwołane

W najbliższą sobotę warszawiacy mieli bawić się nad rzeką, jednak ze względu na spodziewaną w tym tygodniu falę kulminacyjną, Święto Wisły zostało odwołane.

- Zdecydowaliśmy się na ten krok ze względu na bezpieczeństwo. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w Święcie Wisły. Jednak gdy plaże będą zalane impreza traci sens – mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza. Zapewnia, że święto zostanie przełożone prawdopodobnie na czerwiec, informuje portal TVN Warszawa.

Poziom rzeki za wysoki

- Pływanie łodziami na Wiśle przy podwyższonym poziomie rzeki jest niebezpieczne. Choć fala kulminacyjna ma przyjść już w środę, nie ma pewności, że do soboty poziom wody będzie odpowiednio niski. Do tego brzegi rzeki trzeba będzie oczyścić – tłumaczy decyzję ratusza Kłąb.

Święto Wisły co roku odbywa się nad rzeką. W programie jest żeglowanie, wycieczki po brzegach Wisły, czy pływanie drewnianymi łodziami wiślanymi. W tym roku atrakcje zaplanowano na plaży desantu, wyspie poniatówce, czy plaży Żoliborz. Planowano pokazy łodzi żaglowych, czy kajakowego freestyle.

Autor: lata,mb/ec/rp / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak (tvnwarszawa.pl)

Pozostałe wiadomości