Najnowsze

Wypożyczalnia reniferów hitem na Wyspach

Najnowsze

Wypożyczalnia reniferów Świętego Mikołaja (Reuters TV)
Wypożyczalnia reniferów Świętego Mikołaja (Reuters TV)

Brytyjczycy znudzili się sztandarowym symbolem Bożego Narodzenia, świętym Mikołajem. Przestają się za niego przebierać, za to dużo chętniej korzystają z usług wypożyczalni reniferów. Wśród nich jest m.in. premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Angie i Martin Flint od sześciu lat prowadzą prowadzą wypożyczalnię reniferów. Wśród ich klientów znajdują się zarówno przeciętni Anglicy, jak i osoby publiczne, w tym brytyjski premier. To zwierzęta z ich hodowli uświetniły przyjęcie, które zorganizował dla dzieci pierwszy lord skarbu.

Powstają kolejne

Ich sukces jest tak duży, że w Wielkiej Brytanii powstają kolejne tego typu wypożyczalnie.

- Hodowanie reniferów na wynajem cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie węszą w tym dobry interes, ponieważ zwierzęta można wypożyczać nie tylko w okresie świątecznym. Świetnie sprawdzają się np. jako bohaterowie reklam - komentują Flintowie.

Dobra inwestycja

Choć wypożyczenie renifera to duży wydatek (kosztuje minimum 500 funtów), wielu ludzi się na nie decyduje.

- Nic nie kojarzy się bardziej z Bożym Narodzeniem niż renifery. Poza tym są one bardziej oryginalne od chociażby świętego Mikołaja - mówi Sam Hutchins, który za pomocą reniferów próbuje przyciągnąć klientów do swojego nowootwartego sklepu.

Autor: map//ŁUD / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości