Najnowsze

Wyjście przed świtem, porywisty wiatr i mróz. Śnieżka w śnieżnej scenerii

Najnowsze

Mroźny poranek na Śnieżce
Mroźny poranek na ŚnieżceKontakt 24
wideo 2/7

Jak pięknie może być o poranku na Śnieżce, przekonał się Reporter 24. Zdjęcia z tej zimowej krainy wysłał na Kontakt 24.

"To był jeden z piękniejszych poranków na najwyższym szczycie w Sudetach - Śnieżce" - napisał pan Grzegorz na Kontakt 24, dzieląc się z nami fantastycznym widokiem Śnieżki budzącej się do życia w śnieżno-lodowej scenerii.

SFOTOGRAFOWAŁEŚ ALBO NAGRAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ MATERIAŁY NA KONTAKT 24

Nie było łatwo

Jak relacjonował Reporter 24, na szczyt wyszedł w sobotę o godzinie 4 rano, pomimo porywistego wiatru i niskiej temperatury. Do przebycia miał ponad osiem kilometrów, które musiał przejść w dość szybkim tempie.

A łatwo nie było - silny wiatr i gęsta mgła sprawiła, że Grzegorz chciał zrezygnować, ale jak napisał - "ambicja i ciekawość (na to - przyp. red.) nie pozwoliła". Na szczyt dotarł o godzinie 5.30. Na górze czekała na niego nagroda. Zdjęcia, które wysłał, zapierają dech w piersi.

"Natura wynagrodziła nas robiąc fantastyczne przedstawienie, połączone z grą światła. Od 20 lat chodzę jako przewodnik i pasjonat fotografii po górach i ten poranek zaliczę do jednego z piękniejszych" - relacjonował Reporter 24.

Silny wiatr i lodowato

Pogoda o poranku na Śnieżce nie była łaskawa. Wiał bardzo silny wiatr, którego prędkość w porywach przekraczała 100 kilometrów na godzinę, a średnia prędkość osiągała od 76 do 87 km/h.

Było też lodowato. Najniższa wartość temperatury, jaką odnotowano w sobotę wyniosła -10 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura - jak podał internauta - wynosiła -22 st. C.

Autor: dd/aw / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości