Najnowsze

"Wyglądało to tak, jakby chmury się rozerwały"

Najnowsze

[object Object]
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Kilka okręgów położonych w centrum Rumunii nawiedziły ulewne deszcze, które w konsekwencji doprowadziły do powodzi. Ulice zamieniły się w rwące potoki. Tak silnie doświadczonych przez gwałtowną pogodę zostały setki domów.

Gwałtowna aura w ostatnim czasie spowodowała, że setki gospodarstw domowych w rumuńskich okręgach Marusza, Kluż i Alba zostało dotkliwie dotkniętych utrudnieniami. W niektórych rejonach pojawiły się nawet lawiny błotne. Na nagraniach z obszarów dotkniętych powodziami ludzie bezradnie patrzyli, jak woda wdziera się do ich domów.

Zalane domy

Ponad sto gospodarstw domowych z sześciu miejscowości w okręgu Marusza zostało zalanych po ulewnych deszczach. Ulice zmieniły się tam w rwące potoki. Na tym obszarze obowiązywały ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

- Zalanych zostało ponad 100 domów. Nie widziałem takiego deszczu od ponad dziesięciu lat - powiedział burmistrz miasta Balauseri.

- Wyglądało to tak, jakby chmury się rozerwały. Byłem w piwnicy, aby wydobyć wodę z wiadra - opowiadał mieszkaniec okręgu Marusza. Około 50 strażaków pracowało przez wiele godzin w tym rejonie, aby wydobyć wodę z zalanych domów.

Gwałtowna aura nawiedziła również miasto Kluż-Napoka, gdzie choć nie zapowiadano żadnych opadów deszczu, kilka gospodarstw domowych na obrzeżach miasta zostało zalanych wodą.

Autor: anw/dd / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości