Najnowsze

Wybrzeże pogodne, pokropi nad jeziorami

Najnowsze

Na Wybrzeżu pogoda się poprawi

Dobra wiadomość dla wypoczywających nad Bałtykiem. Po kilku deszczowych dniach w czwartek mogą wreszcie liczyć na ładną pogodę. Nieco gorzej bedzie na Mazurach, które znajda się w strefie przelotnych opadów. Na temperatury przewyższające 20 stopni w obu regionach trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

W czwartek wzdłuż całego Wybrzeża będzie się można cieszyć pogodnym niebem. Mimo poprawy pogody temperatury nie każdego zachęcą do opalania. Termometry w większości kurortów pokażą 17-19 st. C, za chłodnym wyjątkiem we Władysławowie, które odnotuje 16 st. C. Cieplej będzie tylko na zachodzie - w Dziwnowie (20 st. C) i w Międzyzdrojach (21 st. C).

W tych dwóch miejscach najwyższa będzie też temperatura wody - sięgnie 19 st. C. W pozostałych miejscach temperatura wody wyniesie 15-18 st. C. Na chłodniejszą kąpiel muszą się przygotować wypoczywający w Jastarni (14 st. C) i Helu (tylko 12 st. C). Zachodni wiatr powieje z prędkością 7-17 km/h.

Mokro nad jeziorami

Trochę mniej szczęścia będa miały osoby przebywające na Mazurach. Prawie w całym regionie w czwartek będzie przelotnie padać. Od deszczu mają być wolne tylko okolice Olsztyna, Rucianego-Nidy i Piszu. Olsztyn i Mrągowo będą z kolei najcieplejszymi miejscami - odnotują temperaturę 20 st. C. W pozostałych ośrodkach termometry pokażą 18-19 st. C.

Temperatura wody w jeziorach wyniesie 16-17 st. C. O jeden stopień cieplejsza ma być w rejonie Mikołajek i Rucianego-Nidy. Słaby wiatr powieje z zachodu z prędkością 7-10 km/h.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości