Najnowsze

Wybrzeże Morza Śródziemnego upalne. Burze przegonią z plaży turystów w Chorwacji

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W całej Europie, poza Chorwacją, zapowiada się pogodny dzień. Najcieplej będzie w Turcji i w Izraelu. Tam temperatura wyniesie od 31 do 36 st. C. Na Malediwach i w Ameryce Łacińskiej prognozowany jest deszcz.

Na Wyspach Kanaryjskich turyści nie będą narzekać na pogodę. Bezchmurne niebo i wysoka temperatura zachęcą do plażowania. Termometry wskażą 26 st. C na Gran Canarii i 27 st. C na Teneryfie.

Bezchmurne niebo nad Lazurowym Wybrzeżem

W Portugalii temperatura oscylować będzie od 19 st. C na północy kraju do 26 na południu. W Porto niebo przysłonią chmury.

Hiszpania charakteryzować się będzie słoneczną aurą. Termometry w Barcelonie wskażą 23 st. C. W pozostałej części kraju temperatury będą oscylować od 27 do 29 st. C. Wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu będą zadowoleni z pogody. Bezchmurne niebo, wysokie temperatury, ciepła woda zachęcać będą do kąpieli w morzu. Synoptycy przewidują 26 st. C Nicei, Cannes, Tulonie i Marsylii. W pozostałych kurortach termometry wskażą 27 st. C. Temperatura wody wyniesie od 20 do 21 st. C.

Burzowy dzień w Chorwacji

Turyści przebywający w Chorwacji narzekać będą na deszczowo-burzową aurę. Meteorolodzy prognozują od 23 do 24 st. C. W Grecji szykuje się upalny dzień. Temperatura zawaha się od 29 do 30 st. C. W Salonikach i na Rodos bezchmurne niebo umili turystom wakacje. Na Krecie i na Korfu po niebie mogą sunąć samotne chmury.

Upały na Cyprze i w Turcji

Na Cyprze miłośnicy kąpieli w morzu tłumnie przybędą na plaże. Temperatura wody wyniesie 24 st. C. Na ogół bezchmurne niebo i ciepłe powietrze umilą wakacje wczasowiczom. Termometry wskażą od 29 st. C w Pafos do 33 st. C w Larnace. Turcja będzie jeszcze cieplejsza. Prognozowana temperatura wyniesie od 31 st. C do 36 st. C.

Afrykańskie temperatury w Izraelu

W Izraelu turyści mogą się spodziewać upałów. Termometry w Ejlacie wskażą 41 st. C. W Hajfie będzie tylko 30 st. C. W Egipcie podobna pogoda umili pobyt turystom. W Sharm el Sheikh temperatura wyniesie 40 a w Aleksandrii 30 st. C. Tunezja będzie znacznie chłodniejsza. Temperatura zawaha się od 28 st. C na Dżerbie do 32 st. C w Tunisie. W Maroko turyści mogą się spodziewać bezchmurnego nieba i znacznie przyjemniejszego powietrza. Termometry wskażą od 24 st. C w Tangerze do 32 w Agadirze.

Deszcz w Ameryce Łacińskiej

Ameryka Łacińska będzie deszczowa. W niektórych miejscach może nawet zagrzmieć. Synoptycy przewidują od 31 st. C w Acapulco do 33 st. C w Hawanie i w Puerto Plata. Turyści przebywający na Malediwach będą nie do końca zadowoleni z aury. Będzie ciepło, ale deszczowo. Termometry wskażą 30 st. C.

Wysoka temperatura na Bali

W Indonezji również deszcz zepsuje wypoczynek. Może nawet zagrzmieć w niektórych miejscach. Temperatura w Medanie i w Dżakarcie wyniesie 32 st. C. Bali będzie wyjątkiem. Nie spadnie tam ani kropla deszczu. Niebo natomiast będzie zachmurzone. Termometry wskażą 35 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości