Najnowsze

Wtorek idealny do plażowania

Najnowsze

Kto nad morzem, niech łapie słońce

Jeśli jeszcze cieszycie się wakacjami, mamy dobrą wiadomość. Nad jeziorami Warmii i Mazur oraz Bałtykiem prawdziwie wakacyjny, idealny do plażowania dzień. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia miejscami sięgnie 28 st. Celsjusza, spodziewamy się też słonecznej aury. Niestety po południu na krańcach północno-zachodnich Polski może popadać i zagrzmieć.

Na Warmii i Mazurach wtorek upłynie pod znakiem słońca, któremu może towarzyszyć lekkie zachmurzenie. Będzie też gorąco, bo z temperaturą wahająca się od 25 st. C w Augustowie do 27 st. C w Olsztynie.

Woda w jeziorach nie będzie tak ciepła jak powietrze - jej temperatura wyniesie jedynie 19 st. C.

Południowy wiatr powieje z prędkością zaledwie 10-12 km/h, przez co ani żeglarze, ani windsurferzy nie wykorzystają należycie pogodnego dnia.

Ładnie i nad morzem

Równie ładnie jak na północnym wschodzie będzie na Pomorzu i Wybrzeżu, choć popołudnie może przynieść deszcze i burze nad Międzyzdroje, Dziwnów i Rewal.

Najchłodniejszy, choć nadal ciepły, będzie Hel. Tam spodziewamy się 23 st. C. Turyści wypoczywający w Rowach nacieszą się natomiast aż 28 st. C. Tylko o jeden stopień Celsjusza mniej będzie w Mielnie, Dabkach i Gdańsku.

Temperatura wody w Bałtyku zawaha się pomiędzy 17 a 19 st. C.

Nad morzem powieje silniej niż nad jeziorami. Przy 3 st. w skali Beauforta, czyli prawie 20 km/h, da się już i żeglować, i surfować.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości