Najnowsze

Wszedł na krzyż na Giewoncie. Chciał mieć efektowne selfie

Najnowsze

Turysta wszedł na krzyż na Giewoncie
TVN24, Tygodnik PodhalańskiTurysta wszedł na krzyż na Giewoncie

Trwają poszukiwania mężczyzny, który wspiął się na słynny krzyż na Giewoncie. Chciał zrobić sobie zdjęcie, wcześniej pił alkohol - relacjonują świadkowie. Mężczyźnie grozi tysiąc złotych mandatu.

Co roku, szczególnie w sezonie przypadającym na okres wakacji, szczyt Giewontu szturmują tysiące turystów dziennie.

Sam wierzchołek góry nie dla wszystkich oznacza jednak koniec wspinaczki. Jeden z turystów w trakcie minionego długiego weekendu postanowił wejść na znajdujący się na Giewoncie 15-metrowy krzyż.

Turysta na krzyżu na Giewoncie
Turysta na krzyżu na Giewoncie

"Chciał się popisać"

- Z informacji przekazanej od turystów wynika, że to około 25-letni mężczyzna, po spożyciu alkoholu. Przed wejściem na górę miał wypić trzy piwa. Prawdopodobnie chciał się popisać przed znajomymi i dziewczyną - mówił w rozmowie z TVN24 Edward Wlazło, Komendant Straży Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- To, co zrobił, było bardzo nieodpowiedzialne, naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i inne osoby. W tamtym momencie na szczycie znajdowały się także małe dzieci - dodał komendant.

Turyści relacjonowali lokalnym mediom, że 25-latek chciał również zrobić sobie efektowne selfie. Na nagraniu widać, jak wyciąga rękę i prawdopodobnie robi zdjęcie.

"To naruszenie prawa"

Strażnicy o sprawie zawiadomili Straż Graniczną oraz policję. Trwa ustalanie tożsamości turysty.

- To naruszenie przepisów parku, za które grozi mandat w wysokości do 1000 złotych - powiedział Wlazło. Zaznaczył również, że krzyż to "miejsce szczególne i powinno być traktowane z szacunkiem".

Autor: ao/ja / Źródło: TVN24, Tygodnik Podhalański

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, Tygodnik Podhalański

Pozostałe wiadomości