Najnowsze

Wrzesień przywita nas ciepło

Najnowsze

Długoterminowa prognoza pogody

Wakacje dobiegają końca. Niebawem szkoła i pierwsze wrześniowe dni. Nie oznacza to jednak wcale, że z końcem sierpnia temperatura gwałtownie spadnie.

Aktualnie Polska znajduje się pomiędzy wyżami znad Austrii i Ukrainy. Jedynie w centrum i na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej związanej z niżem znad Morza Północnego. Z zachodu napływa do nas chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Strefa przelotnych opadów będzie się zmieniać

W poniedziałek na Pomorzu, Mazurach oraz na Podkarpaciu należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W pozostałej części Polski dzień zapowiada się słoneczny i pogodny. Ciepło, od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim do 25 st. C na Podkarpaciu. Na Bałtyku synoptycy przewidują sztorm. Wiatr wiejący z południowego zachodu w porywach może osiągnąć siłę 7 stopni w skali Beauforta.

We wtorek może popadać na Mazurach i Pomorzu. Na termometrach zobaczymy 18 kresek na Pomorzu, 21 w centrum i 24 na Podkarpaciu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

W środę strefa przelotnych opadów przesunie się nad Małopolskę. Parasol przyda się także mieszkańcom Pomorza. Zrobi się nieco chłodniej, od 18 st. C do 23 st. C.

Temperatura nieznacznie zacznie spadać

W kolejnych daniach temperatura wciąż będzie nieznacznie spadać. W czwartek na termometrach nad morzem zobaczymy 17 st. C, a na Podkarpaciu 22 st. C. Prawie w całym kraju będzie ładna pogoda. Słońce będzie dodawało otuchy pierwszego dnia szkoły. Jedynie na północy Polski może przelotnie popadać.

Jedynie na Dolnym Śląsku będzie w piątek pogodnie. Niebo nad reszta kraju zasnuje się chmurami, z których może popadać. Na termometrach, od 17 st. C do 21 st. C na południowym wschodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

Pierwszy wrześniowy weekend bardzo ciepły

Z 30 stopniowymi upałami możemy się już na dobre w Polsce pożegnać. Następny miesiąc przywita nas ciepło, ale nie upalnie. 1 września na Podkarpaciu w najcieplejszym momencie dnia na termometrach pojawią się 22 st. C.

W pierwszy wrześniowy weekend możemy zaplanować wypad za miasto. Temperatura zacznie bowiem rosnąć. W sobotę maksymalnie 23 st. C, w niedzielę 25 st. C. Najcieplejszy zapowiada się jednak poniedziałek, 5 września. Powietrze nagrzeje się w niektórych rejonach Polski nawet do 27 st. C. Kolejny dzień, 6 września, zapowiada się równie ciepło, od 20 do 26 st. C. Wykorzystajmy te ciepłe chwile, jak najlepiej. Im dalej w jesień, tym będzie chłodniej. Temperatura nie przekroczy już 25 kresek.

Temperatura spadnie do 15 st. C

W kolejnych dniach temperatura zacznie powoli spadać. Chłodniej zrobi się w piątek 9 września. W najcieplejszym momencie dnia możemy spodziewać się maksymalnie 20 st. C. Będzie to pierwszy dzień września, kiedy temperatura w niektórych rejonach Polski zejdzie poniżej 16 st. C. Nieco cieplej zrobi się w kolejny weekend, 21 i 22 st. C. Potem zrobi się znowu chłodniej.

Autor: usa//aq,ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości