Najnowsze

Wrocławianie uczą się bronić przed powodzią

Najnowsze

Osiedlowi liderzy powodziowi / TVN24
Osiedlowi liderzy powodziowi / TVN24

We Wrocławiu ruszyły szkolenia osiedlowych liderów powodziowych. Konstruowanie i umacnianie wałów to główne informacje, jakie uzyskują podczas szkolenia. Osiedle Kozanów, na którym powstała inicjatywa odwiedził reporter TVN24, Tomasz Kanik.

Celem akcji jest wyszkolenie ludzi, którzy entuzjazm ochotników pracujących w czasie powodzi, ukierunkują na szybkie, sprawne i skuteczne działania. Osiedlowi liderzy powodziowi muszą wiedzieć, jak powstają wały, gdzie najlepiej je konstruować i jak sukcesywnie umacniać.

Nauczyli się rok temu

Stróże przeciwpowodziowi rozpoczęli swoją dziłalność już podczas zeszłorocznej powodzi. - Z tamtą powodzią rozpoczęły się szkolenia dla przedstawicieli rady osiedla z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Sama powódź nastąpiła 10 dni po przeprowadzeniu pierwszych szkoleń. Miało to znaczny wpływ na ochronę przeciwpowodziową - mówi Ryszard Kuźnia, osiedlowy lider powodziowy z os. Kozanów.

- Osiedlowi liderzy powodziowi muszą wiedzieć co robić, gdy przyjdzie fala, mieć odpowiedni kontakt ze służbami i mieszkańcami. Muszą radzić sobie jak najlepiej w sytuacji zagrożenia - dodaje Tomasz Kanik.

Jedna osoba na osiedle

Celem szkoleń jest zapewnienie każdemu osiedlu lidera, który będzie wiedział jak zachować się w razie powodzi. Mieszkańcy wierzą, że to zapewni im większe bezpieczeństwo.

Autor: mm//aq / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości