Najnowsze

Wreszcie poopalamy się nad morzem

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 08.07
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 08.07

Nad morzem pogoda wykonała zwrot. Po kilku dniach wypełnionych deszczem i chłodem niedziela zapowiada się tam pogodnie i ciepło. Dodatkowo przyjemnie nagrzany jest Bałtyk, więc szanse na kąpiel są spore. Na Mazurach tak przyjemnie już nie będzie, synoptycy zapowiadają burze i przelotny deszcz.

Bałtyk przyciągnie jutro tłumy plażowiczów. Wypoczynkowi nad morzem będzie sprzyjać pogoda. We wszystkich kurortach słupki rtęci wskażą od 20 st. C.

Najcieplej zapowiada się niedziela w okolicy Międzyzdrojów, gdzie powietrze nagrzeje się do 24 st. C, a w rejonie Trójmiasta oraz Krynicy Morskiej do 25 st. C. W pozostałych turystycznych miejscowościach wzdłuż linii brzegowej temperatura wyniesie od 21 do 23 st. C.

Odczucia temperatury nie obniży ani padający deszcz, ani silny wiatr, który powieje z maksymalna prędkością 15 km/h. Przy takiej pogodzie tylko wypoczywać!

Ciepło, ale burzowo na Mazurach

Natomiast Mazury odczują w niedzielę burze. Kto wybiera się na łódkę, powinien pilnie obserwować barometr, spadek ciśnienia zwiastuje zmianę pogody. Najlepiej wypłynąć w pierwszej części dnia, bo jeszcze powinno być spokojnie. Po południu warunki atmosferyczne pogorszą się, na jeziorach będzie naprawdę niebezpiecznie. Burze zapowiadane są w okolicach Olsztyna, Sztynortu, Giżycka, Mrągowa, Mikołajek, Augustowa, Olecka i Gołdapi. Bez burz, ale za to z przelotnym deszczem, będzie w rejonie Kętrzyna, Węgorzewa, Rucianego-Nidy, Pisza i Ełku.

Wypoczywający w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich mogą liczyć na wysokie temperatury. Najcieplej zapowiada się Augustów z prognozowanymi 29 st. C, a także Olecko, Mikołajki i Giżycko z 28 st. C. W pozostałych kurortach słupki rtęci wskażą 26 i 27 st. C.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości