Najnowsze

Wracacie z długiego weekendu? Noga z gazu!

Najnowsze

Prognoza pogody dla kierowców, niedziela 26.06
Prognoza pogody dla kierowców, niedziela 26.06

Dzisiaj kończy się kolejny długi weekend w Polsce. Wielu skorzystało z kilku dni wolnych i wyjechało na krótkie wakacje. Niestety, warunki pogodowe nie będą sprzyjały powrotom. Lepiej zdjąć nogę z gazu, przygotować się na deszcz i śliskie drogi w wielu regionach kraju.

Dzisiaj zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W ciągu dnia niebo coraz bardziej będzie się zasnuwało chmurami. Kierowcy podróżujący w pasie od Zatoki Gdańskiej przez Warmię, Mazury, Mazowsze po Lubelszczyznę mogę liczyć na nieco lepszą pogodę. W tym rejonie synoptycy nie spodziewają się opadów deszczu.

W pozostałej części kraju trzeba uważać. Będzie padać, lokalnie nieco mocniej. Drogi szybko zrobią się mokre. Dodatkowo we wschodniej części Polski, w której opady deszczu będą zanikać, może zrobić się bardzo nieprzyjemnie na jezdni.

Temperatura maksymalna podskoczy od 17 st. C na Pomorzu, 18 st. C na Żuławach i Suwalszczyźnie do 22 st. C na ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

Uważajmy w drodze powrotnej do domu

Na północy i na wschodzie może nasilić się wiatr. W porywach może osiągać nawet 50km/h. Odczuwać będziemy chłód. Osoby wrażliwe na zmiany pogodowe mogą mieć problemy ze skupieniem uwagi. Towarzyszyć im będzie uczucie niepokoju. Chłód, wiatr i deszcz dodatkowo może wpływać na obniżenie nastroju. W drodze przyda się ciepła kawa, ciastko, nieco rozsądku i wyrozumiałości.

Dla bezpieczeństwa, sprawdź raport drogowy na tvn24.pl

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości