Najnowsze

Woda zalała park narodowy. Ruszyli na ratunek małemu nosorożcowi

Najnowsze


Gdyby nie pomoc ludzi, jeden z małych nosorożców z indyjskiego Parku Narodowego Kaziranga mógłby nie przeżyć. To miejsce zostało zalane przez monsunowe deszcze, będące zagrożeniem także dla innych zwierząt.

Młodego nosorożca z zalanych terenów Parku Narodowego Kaziranga w niedzielę zabrali pracownicy służby ratującej dzikie zwierzęta. Malec został przewieziony do ośrodka rehabilitacji dla zwierząt, gdzie został objęty opieką.

Nie do wszystkich zwierząt przebywających w tym miejscu los się uśmiechnął. W zalanym parku utonęło co najmniej dziewięć nosorożców indyjskich, a inne wraz ze słoniami i jeleniami zostały zmuszone do szukania schronienia przy pobliskich drogach czy osadach zamieszkałych przez ludzi.

Park Narodowy Kaziranga zamieszkuje ponad 2500 nosorożców indyjskich. To największe skupisko tych zwierząt, których populację szacuje się na blisko trzy tysiące osobników.

Skutki powodzi

Do tej pory powodzie wywołane monsunowymi deszczami w stanie Asam dotknęły 5,7 miliona osób. 45 tysięcy przebywa w prowizorycznych namiotach.

Również groźnie jest w stanie Bihar. Tam 12,8 tysiąca musiało uciekać ze swoich domów do schronów.

Autor: dd/aw / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości