Najnowsze

Woda w jeziorach ciepła jak powietrze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów mazurskich
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek dla kurortów mazurskich

Początek tygodnia przyniesie rozpogodzenie na Mazurach i w górach. Nad morzem słońce się pokaże, ale parasole mogą się przydać. Temperatury w większości kurortów będą oscylować wokół 20 st. C.

Nad jeziorami poniedziałek ma być pogodny i suchy. Temperatury powietrza wyniosą od 18 do 20 st. C i w tym samym przedziale utrzymają się temperatury wody. Słaby północno-zachodni wiatr nie przekroczy 9 km/h.

Nad morzem pokropi

Nad Bałtykiem dzień zacznie się pogodnie, ale w drugiej jego części na całym Wybrzeżu ma przelotnie padać. W większości kurortów temperatury wyniosą 17-20 st. C. Mniej odnotują Jastarnia i Hel (15 st. C) oraz Władysławowo (16 st. C), a więcej - Puck i Trójmiasto (21 st. C). Termometry w kąpieliskach pokażą 13-18 st. C. Północno-zachodni i północny wiatr powieje z prędkością 6-19 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów bałtyckich
Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów bałtyckichTVN Meteo

Słoneczne południe

W górach będzie można korzystać z przyjemnej, spokojnej i pogodnej aury. Synoptycy nie przewidują opadów ani silnego wiatru. W większości górski miejscowości termometry pokażą 17-19 st. C. Nieco chłodniej ma być w Karpaczu (16 st. C) oraz w Bukowinie Tatrzańskiej Białce Tatrzańskiej (15 st. C). Najwyższe wartości, 21 st.C, odnotują Polanica Zdrój i Busko Zdrój.

Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów górskich
Prognoza pogody na poniedziałek dla kurortów górskichTVN Meteo

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości