Włoska plaża najpiękniejsza na świecie

Włoska Rabbit Beach została uznana za najładniejszą

Włoska plaża najpiękniejszą na świecie - tak zdecydowali użytkownicy internetowego serwisu TripAdvisor. W pierwszej dziesiątce oprócz słonecznej Italii znalazły się także plaże w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Internauci zadecydowali, że najpiękniejszą plażą na świecie jest włoska "Plaża Królików" - Spiaggia dei Conigli, położona na południowym wybrzeżu wyspy Lampedusa, pomiędzy Sycylią i Tunezją. Internauci docenili jej dziewiczy charakter - do plaży można dotrzeć tylko łodzią od strony morza. Podkreślali także, że jest jednym z niewielu miejsc w rejonie Morza Śródziemnego, gdzie na plaży żółwie morskie składają jaja.

Trzy europejskie plaże

Drugie miejsce powędrowało do Ameryki Środkowej - Grace Bay na wyspie Providenciales, należącej do Turk & Caicos - terytorium zależnego Wielkiej Brytanii na Bahamach. Na podium znalazła się także australijska plaża Whitehaven Beach (Queensland).

W dziesiątce najpiękniejszych plaż oprócz włoskiej znalazły się jeszcze dwie europejskie plaże. Turyści docenili hiszpańską Plażę Katedr w Ribadeo. Jak pisze Reuters, największe zaskoczenie wywołało pojawienie się w rankingu walijskiej zatoki Rhossili Bay (Wielka Brytania), która wyprzedziła Hawaje.

Ranking jest tworzony w oparciu o miliony recenzji i ocen użytkowników portalu TripAdvisor.

TOP 10

1. Rabbit Beach, Lampedusa - Włochy

2. Grace Bay, Providenciales - Turks i Caicos

3. Whitehaven Beach, Queensland - Australia

4. Baia do Sancho, Fernando de Noronha - Brazylia

5. Flamenco Beach (Playa Flamenco), Culebra - Puerto Rico

6. Playa de las Catedrales, Ribadeo - Hiszpania

7. Lopes Mendes Beach, Ilha Grande - Brazylia

8. Horseshoe Bay Beach, Southampton Parish - Bermudy

9. Eagle Beach - Aruba

10. Rhossili Bay, Rhossili, Swansea - Walia, Wielka Brytania

Autor: pk/mj / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości