Włochy: chcesz odpocząć, popracuj

Za pracę we włoskim pensjonacie wyśpimy się i dobrze zjemy

Za łóżko i śniadanie zamiast pieniędzmi, zapłacimy w naturze. To pomysł właścicieli pensjonatów we Włoszech, którym brakuje rąk do pracy lub rozmaitych sprzętów. Za kilkudniowy pobyt można u nich zapłacić instrumentem muzycznym, pracą w ogrodzie lub drobnym pracami remontowymi.

Na specjalnej stronie internetowej Barattobb.it propozycje formy zapłaty mogą przedstawiać zarówno potencjalni goście jak i właściciele miejsc noclegowych.

Oferty są najróżniejsze. Jeden z pensjonatów przyjmie rower w zamian za udzielenie gościny. Ktoś inny potrzebuje urządzeń gospodarstwa domowego albo pism na temat ogrodnictwa i majsterkowania. Można też zapłacić książkami, instrumentem muzycznym, żywnością.

Nocleg w zamian za pracę

Wiele szans stoi także przed osobami uzdolnionymi artystycznie. Na bezpłatny nocleg mogą liczyć ci, którzy udekorują pensjonat lub wykonają jego profesjonalne zdjęcia do folderu reklamowego.

Chętnie goszczone są osoby, które potrafią wykonać drobne prace remontowe i hydrauliczne albo nauczą gry na instrumencie czy języka obcego.

Ośrodki agroturystyczne zapraszają zaś za darmo osoby, które pomogą w pracy, na przykład przy zbiorze oliwek czy jabłek.

W takich wypadkach przedmiotem negocjacji jest jedynie długość i termin pobytu oferowanego za opłatę w naturze

Alternatywa dla drogich hoteli

Ostatnia listopadowa edycja akcji, do której przyłączyły się setki pensjonatów i domów z pokojami gościnnymi w całych Włoszech, zakończyła się wielkim sukcesem. Postanowiono, że będzie trwała bez przerwy, także podczas letnich wakacji. To idealny pomysł dla osób, które chcą zwiedzić Włochy za niewielką kwotę.

Autor: mm/ ola / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości