"Właśnie po to tu przyjeżdżamy". Podhale całe na biało

[object Object]
Na Podhalu warunki na stokach są idealneTVN 24
wideo 2/7

Powrót zimy na Podhalu. Na stokach narciarze korzystają z doskonałych warunków, które - według prognoz - utrzymają się jeszcze co najmniej przez kilka dni. - Na duszy od razu jest lżej - cieszą się turyści.

Na Podhalu od piątku pada śnieg. Stoki się zabieliły i wypełniły narciarzami. W prognozach synoptycy zapowiadają przez weekend dalsze opady, a w poniedziałek w nocy mróz nawet do -15 st. C przy gruncie.

Raj dla narciarzy

W poniedziałek rozpoczęła się w szkołach kolejna tura ferii zimowych. Wolne mają uczniowie w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim. Jednak ostatni tydzień stycznia raczył ich raczej wiosenną aurą, co nie sprzyjało zimowej aktywności na świeżym powietrzu.

Teraz jednak zima podnosi się z kolan. Na Podhalu już jest biało, a śniegu będzie jeszcze więcej.

Narciarze i snowboardziści, który postanowili spędzić ferie pod Tatrami podkreślają, że dokładnie tego oczekiwali od zimy w górach. Świeży śnieg na stokach przynosi radość nie tylko uczniom, również dorośli dają się ponieść białemu szaleństwu.

- Wreszcie mamy śnieg. Aż za dużo, ale cieszymy się bardzo. Dzieci są przeszczęśliwe - opowiada na stoku Milena z Łodzi.

- Cały rok na to czekamy. Jesteśmy tak podekscytowani, przyjeżdżamy specjalnie po to. Ostatnie dni, przyznaję, były słabe. Prognozy były różne, ale na szczęście udało się i teraz ma padać cały weekend - entuzjazmuje się Michał, także z Łodzi.

Michał z Łodzi o pogodzie na Podhalu
Michał z Łodzi o pogodzie na PodhaluTVN 24

Zakopane całe na biało

- W końcu zima przyszła, potem jej zabrakło, a teraz znowu jest - cieszy się Jakub z Kołobrzegu. - Ten śnieg nadaje taki klimat polskiej zimy. Miło się przejść po ulicach, gdy drzewa są ośnieżone, białe dachy. Ludzie zjeżdżają na nartach, deskach, sankach i jabłuszkach. Dla każdego coś się znajdzie - dodaje.

- Po to się przyjeżdża do Zakopanego, żeby było biało i cudnie, żeby odpocząć. Cały urok jest w tym śniegu, w tej pięknej zimie. Brakowało mi tego śniegu. Na duszy od razu jest lżej, jak latem, gdy jest słońce. Jutro wyjeżdżam, ale z żalem - mówi Marta z Lublina.

- To jest prawdziwe Zakopane. O tym właśnie marzymy zimą - dorzuca Michał.

Jakub z Kołobrzegu o śniegu na Podhalu
Jakub z Kołobrzegu o śniegu na PodhaluTVN 24
Śnieg rozpadał się na Podhalu
Śnieg rozpadał się na PodhaluTVN Meteo

Autor: amm, sj//rzw / Źródło: TVN 24, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości