Najnowsze

Wiosna puka do drzwi. Na termometrach nawet 15 stopni Celsjusza

Najnowsze

Maciej Dolega o pogodzie na najbliższe dni
Maciej Dolega o pogodzie na najbliższe dnitvn24
wideo 2/24

W najbliższych dniach w wielu regionach zapanuje pogodna aura. Znajdą się jednak miejsca, gdzie padać będzie deszcz. Wtorek i środą mogą przynieść silniejsze porywy wiatru.

Zapowiada się pochmurna sobota z przejaśnieniami i opadami deszczu do czterech litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 5 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, powieje z kierunków zachodnich.

Miejscami przelotnie popada

Na niedzielę synoptycy prognozują na ogół pogodną aurę, tylko na krańcach wschodnich popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.

Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu na zachodzie kraju. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w najbliższych dniach
Prognozowane opady w najbliższych dniachVentusky.com

Do 15 stopni

Przed nami pochmurny wtorek z opadami deszczu na zachodzie Polski. W pozostałej części kraju zapowiada się pogodny dzień. Termometry pokażą od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Środa upłynie pod znakiem opadów deszczu na Podkarpaciu. Poza tym synoptycy prognozują pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w najbliższych dniach
Prognozowana temperatura w najbliższych dniachVentusky.com

Autor: anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości