"Wings for Life" już dzisiaj. Biegacze dadzą z siebie wszystko

Dziś startuje "Wings for Life"
Red BullDziś startuje "Wings for Life"

Już dzisiaj o godzinie 13 wystartuje niezwykły bieg. Bieg, w którym to nie biegacze gonią metę, a meta goni ich. "Wings for Life" to charytatywna inicjatywa, która cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych przeznacza na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

Wings for Life to międzynarodowa organizacja, która wspiera badania nad rdzeniem kręgowym.

Polska edycja odbędzie się w Poznaniu już o godz. 13.00. Trzydzieści minut po starcie zawodników wyruszy samochód pościgowy. W tym roku za kierownicą zasiądzie Adam Małysz. Trasa jest lekko pod górkę, co jest dodatkowym utrudnieniem.

W tym roku w pościg wyruszy też wirtualny samochód - za każdym, kto chce wziąć udział w biegu indywidualnie i ściągnie na swój telefon specjalną aplikację. To ważna informacja, bo limit zgłoszeń w poznańskim Wings for Life jest już wyczerpany. Aplikacja nazywa się "Wings for Life World Run" i jest dostępna na telefony z iOS oraz Androidem.

"Dajemy z siebie wszystko"

Jedną z uczestniczek biegu jest Katarzyna Kizior, Miss Polski na wózku. W zeszłym roku udało jej się osiągnąć dystans 10 kilometrów. W tym roku chciałaby go pobić.

- Myślę, że sama formuła biegu jest bardzo ciekawa. Meta jest tam, gdzie dogoni nas samochód. Nie mamy konkretnego celu. Po prostu dajemy z siebie wszystko - mówi Kizior na kilka godzin przred startem.

Radzi też, jak zacząć bieg. - Trzeba rozłożyć siły, żeby nie wypalić się na starcie. Każdy biegnie według swoich możliwości - tłumaczy.

Bieg jest o tyle niezwykły, że naprawdę każdy może wziąć w nim udział. Biegacz amator, ale także profesjonalista. Kończy się tam, gdzie starczy nam sił.

- To piękne. Największy plus to fakt, że nie ma konkretnej mety. Każdy może wystartować - mówi Kizior.

Zobacz całą rozmowę z Katarzyną Kizior:

Katarzyna Kizior o Wings for Life
Katarzyna Kizior o Wings for Lifetvn24

Co trzeba wiedzieć o biegu?

- Wings for Life wystartuje 7 maja.

- To bieg charytatywny organizowany na całym świecie.

- Odbywa się w 24 lokalizacjach w 23 krajach na sześciu kontynentach.

- Start: godz. 11 UTC (13. czasu polskiego).

- Gdzie w Polsce? W pięknym Poznaniu.

- Gdzie jest meta? Oby jak najdłużej za tobą! 30 minut po starcie biegaczy rusza samochód, który ściga uczestników. Jeżeli cię dogoni, kończysz rywalizację.

Mapa trasy Wings For Life World Run 2017Wings for Life

Autor: //aw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Wings for Life

Pozostałe wiadomości