Najnowsze

Wielki powrót puchacza i odnaleziony orzeł przedni

Najnowsze

TVN24 Kraków, Ogród Zoologiczny w KrakowieOrzeł przedni i puchacz poszukiwani

Po ponad miesiącu wolności, orzeł przedni z powrotem trafił do krakowskiego zoo. W niedzielę 8 sierpnia odnaleźli go pracownicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Uciekinierem był także puchacz, który po tygodniu sam powrócił do placówki.

W środę 8 lipca przez Kraków przetoczyła się potężna burza, podczas której z miejskiego zoo uciekły dwa ptaki: orzeł przedni i puchacz. Na szczęście zbiegowie trafili już z powrotem do swojego domu.

Zawędrował do Ojcowskiego PN

Władze Ogrodu Zoologicznego w Krakowie poinformowały, że w niedzielę 9 sierpnia odnaleziono orła przedniego. Znajdował się on w Ojcowskim Parku Narodowym. Służby parku, gdy tylko zauważyły zwierzę, poinformowały o tym Ogród Zoologiczny. Około godziny 14 ptak został przewieziony do swojej pustej klatki w zoo.

Zwierzę od razu trafiło pod oko lekarza weterynarii. Stan orła ocenił jako dobry. Nie miał ani żadnych złamań, ani zadrapań.

Stęskniony puchacz

Pracownicy zoo w Krakowie chwalą się, że drugi zbieg, czyli puchacz, sam wrócił do ogrodu. Stęsknione zwierzę już po tygodniu pojawiło się z powrotem na terenie zoo. Jego kondycję weterynarz również określił na dobrą.

O ucieczce zwierząt informowaliśmy w lipcu:

Orzeł przedni i puchacz poszukiwani
Orzeł przedni i puchacz poszukiwanitvn24

Autor: AD/mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków, Ogród Zoologiczny w Krakowie

Pozostałe wiadomości